Sitede 6609 kişi varparçalı az bulutluAğrıparçalı az bulutlu17°C

Rüyada Aşure Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Aşure Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Aşure görmek; Peygamber Efendimizin (S.A.V) neslinden olan kimseler için, üzüntüye, diğerleri için kısmet ve hayırlara işarettir. Resûlullah (S.A.V.)'ın sülalesinden birisi, rüyada aşure gününde olduğunu görse, bu rüya o zat hakkında musibet ve beladır. Resûlullah (S.A.V.)'ın ehl-i beytine düşman olanlar hakkında bu rüyanın tabiri ise bunun aksinedir.


1- Rüyada Aşure Görmenin Anlamı ve Yorumu

İslami rüya tabirlerinde rüyada aşure görmek iyi bir rüya olarak tabir edilmemiştir. Rüyada görülen canınızı sıkacak gelişmelere, sağlık sorunlarına, mal ve kazancın azalmasına yorumlanmıştır. Rüyada sahibinin canını sıkacak söylentilere hakkında söylenmiş kötü laflara işarettir. Rüyada büyük aşure kazanı görmek ise nazardan korunmak demektir.


2- Rüyanda Aşure Dağıtmak

Bir kimsenin rüyasında komşularına, eş ve dostlarına tas tas aşure dağıttığını görmesi; devletten para cezası almasına yorulur. Bazen de mahkemeden bir tazminat kararı alacağına delalet eder. Rüyanda aşure dağıtmak olumlu gelişmeler, bol rızık ve nimet anlamına gelir.

Rüyada aşure ayında, yani Muharrem ayında, aşure dağıttığını görmek, hayırlı bir nimet veya güzel habere işarettir. Aşure görmek veya yemek ise, bunun zıddı. Yani keder ve musibet habercisidir.

Ancak rüya sahibi aşureyi mevsiminde yani aşure ayında dağıttığını görmesi halinde bu rüya hayırlı bir kısmet veya haberle yorumlanır.


3- Rüyada Aşure Görmek ve Yemek

Rüyanda aşure görülmesi veya yenilmesi; kötü bir haberle yorumlanır. Kendinizi aşure yerken görmek: Çıkarlarınız doğrultusunda başkalarına yardım edeceğiniz anlamına gelir. Muharrem ayında, aşure dağıtmak, hayırlı bir nimet veya güzel habere işarettir. Aşure görülmesi veya yemek ise, bunun zıddıdır. Yani keder ve musibet habercisi olarak tabir edilmektedir.

Bazı rüya tabircilerine göre de rüyada aşure görmek yahut yemek hayırlıdır. Rüyasında aşure yediğini gören kişi için sağlığa, kolaylığa, neşenin artmasına yorumlanmıştır.


4- Rüyanda Aşure Yapmak

Rüyasında aşure yaptığını gören kişi herkes tarafından sevilen ve saygı gören kişiye işarettir. Rüyanda aşure yapılan evde bolluk ve bereket, ailede de huzur hâkim olur. Ehl i Beyt i Nebevi (s.a.v.) için musibet, sair insanlar için önemli olay ve gelişmelerle tabir edilir.


5- Rüyanda Aşure Pişirmek

Rüyanda aşure pişirilmesi, bolluk ve bereket demektir. Aşure gününe denk gelen ayda aşure pişiren kimse büyük rızk elde eder. Aşure pişirmek dünya hayatında güzel geçime ve bereketli kazanç demektir. Pişirilen Aşurenin içindeki malzemeler oranında elde edilecek nimet, hayır ve bereketi ifade eder.

Rüya sahibi aşureyi mevsiminde pişirmesi halinde bu rüya hayırlı bir kısmet veya haberle yorumlanır.


6- Rüyada Aşure Görmek İslami Yorumu

İhya: Ehl-i Beyt-i Nebevi (s.a.v.) için musibet, sair insanlar için önemli olay ve gelişmelerle tabir edilir. Hz. Peygamber (a.s.)'in neslinden birisi rüyasında aşure gününde olduğunu görse; bu rüya o zat hakkında musibet ve belâdır. Hz. Peygamber (a.s.)'in ehl-i beytine düşman olanlar hakkında bu rüya aksine yorumlanır

Nablusi: Resûlullah (S.A.V.)'ın sülalesinden birisi, rüyanda aşure gününde olduğunu görse, bu rüya o zat hakkında musibet ve beladır. Resûlullah (S.A.V.)'ın ehl-i beytine düşman olanlar hakkında bu rüyanın tabiri ise bunun aksinedir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
127 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8
yorum ekle
Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi