Rüyada Reşat altın görmek ne demektir?

Rüyada Reşat altın görmek ne demektir?

Ibn-i Şîrîn demiştirki: elinde tek altın görmek evlada işarettir. Rüyada reşat altın görmek birkaç şekilde yorumlanır. Rüyada reşat altın, para dedikodu ve söylenti olarak tabir edilmiştir. Bir yerde yığınla altın görmek, biriyle ilgili gizli bir duruma yorumlanır.

Bekar bir genç kız ya da erkek rüyada altın yüzük takarsa güzel ve iyi bir evlilik yapacağna işarettir. Bir erkekten altın para, altın ziynet eşyası alırken gören bir kadın veya kız, sevinir.

Herkes iyice bilir ki altın dünya zinetidir. Dünya ise müminler için meşakkat mahallidir. Bu sebeple rüyada altın görmek, borca, gam ve kedere de yorumanmaktadır.

Rüyada altın bilezik taktığını görmek, rüya sahibinin eline geçecek bir mirasa işaret eder. Bekar birinin rüyada altın külçesi görmesi evlenmeye, evli içinde mal ve zenginliğe işarettir.

Rüyayı gören kişinin kendisine altından her hangi bir şey verildiğini görmesi, işlerinde yüksek mertebelere geleceğine işaret eder.

Câfer-i Sâdık (r.a.)demiştir ki:
Rüyada altın bilezik görmek beş şekilde tabir olunur:
a) Riyaset (baş olma, reislik),
b) Hikmet,
c) Günah ve hile,
e) Gam ve keder,
f) Evlad ve kardeş...

Ibn-i Şîrîn (rh.a.) demiştir ki:
Rüyada elinde beş adet altın olduğunu görm ek, halk indinde makbul olacak işlere delâlet eder. Elinde tek altın olduğunu görmek, güzel bir ev ile tabir olunur.

Rüyada taç, başörtüsü ve bunlara benzer giysilerin altın sırmayla dokunması veya örülmüş olmasını görmek; bu elbiseyi giyenlerin dindar olacaklarına delâlet eder.

Yine rüyada gümüş ve altından bir şey görmek, dürüstlüğe, ihlâsa, anlaşmaya, saf niyete ve doğru söze işarettir.

Rüyada kişinin üzerinde, gümüş, altın, gümüş, boncuk veya mücevherden bir gerdanlık olduğunu görmesi, işlerinde ve devlet hizmetinde yüksek makam ve mertebeye gelmeye tabir edilir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
548 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi