Rüyada Altın Bilezik Görmek

Rüyada altın bilezik görmek hayırlı işlerde kazanca, bekâr kızlar için altın bilezik takmak yakın bir zamanda nişanlanıp evlenmelerine işarettir. Rüyada bilezik çocuğa da işaret eder. Bir erkeğin rüyasında altın bilezik görmesi keder ve üzüntüdür. Rüyada bilezik taktığını görmek rüya sahibinin eline geçecek yüklü mirasa yorumlanır.

Rüyada koldaki bileziği kırdığını görmek, hastalık anlamına gelir. Bilezik vermek de, birine yapılacak iyiliğe işarettir. Kadının kolunda altın bilezik görmek bu rüya tabirleri herkes için hayra yorumlanır.

Ebu Saidü'l-Vaaz'e göre rüyada kollarında altın bilezik olduğunu görmek, bir yerden gelecek mirasa işaret eder.

Kadının rüyasında altın bilezik görmesi bu rüya o kadın için hayır ve kısmettir. Rüyada altın işlemeli bir bileziğin olduğunu görmek, kadın için görülen altın kıymeti nispetince efendisinin kendisine yaptığı hayır ve iyiliğe delalet eder.

Rüyada altın bilezik taktığını görmek, rüya sahibinin eline geçecek bir mirasa yorumlanır.

Câfer-i Sadık (r.a.) demiştir ki: altın bilezik rüyası beş şekilde yorumlanır:

  1. Reislik
  2. Hikmet
  3. Günah ve hile
  4. Gam ve keder
  5. Evlat ve kardeş

Rüyada görülen bileziğin altın olması erkek çocuk ile yorumlanır. Bir kadının kolunda altın bilezikler olduğunu görmesi, o kadının mutluluğunu işaret eder.

Erkek kimsenin kolunda altın bilezikler olduğunu görmesi ise, hastalığı veya din de ona erişecek bir hataya işarettir.


Rüyada Altın Bilezik Görmek Anlamı ve Yorumu

Evliliği yaklaşmış kimsenin altın bilezik görmesi erken bir evlilik yapacağını haber verir.

Rüyanızda görülen altın bilezikler bir miras veya yüklü bir paraya kavuşacağınıza, bilezik çıkarmak arkadaşlarınızla aranızda çıkacak bir soruna işarettir.

Rüyanızda altın işlemeli bilezik hediye etmek yakınlık kurduğunuz kimseyle aranızda problemler çıkacağına, gümüş bilezik daha çok para katacağınıza işarettir.

Bir kadının rüyasında altın bilezik takması rızkın bol olduğuna ve mutlu bir haber alacağınıza işarettir.

Rüyada altın bilezik görmek; hayırlı işlere ve erkek çocuğa da işaret eder. Ölen bir kişide altın bilezik görmek; ölenin ruhunun huzur içinde olduğuna işarettir.

Rüyada altın bileziği kolda görmek; merak ve sıkıntıya, bileziği kolundan çıkarmak ise dostlarınızla aranızın açılacağına işarettir.

Rüyada altın bilezik kırmak hastalık ve fakirlik çekmeye işarettir.

Erkeğin, rüyasında elinde bir altın bilezik bulunduğunu görmesi, onun elinin darlığına işaret eder. Eğer elinde altın veya gümüşten birtakım bileziklerin bulunduğunu görse, o kimsenin satıh bir adam olduğuna hayır ve hasenata çalışan ve onlara öncelik yaptığına işaret eder.

Rüyada evinde bilezik olduğunu gören kimsenin eli yüce, kendisi nimetler sahibi bir kimse olur.

Rüyada altın bilezik görmek, erkek çocuğa veya rüya sahibinin akrabalarını ziyaret etmesine işaret eder.

Altın bilezik bazen hizmetçiye de işaret eder. Kadınları için bilezik, sahip olacakları nimet ve sevinçtir. Bir kimse rüyada altından bir bilezik görse o kimsenin malı çoğalır.

Altın bilezikler, erkeklerden rüyada onu takınan kimse için üzüntü ve keder, kadın için ise bezektir. Çünkü bilezik kadınlara mahsus ziynet eşyasıdır.

Eğer bilezik ölüler üzerinde görülse o ölülerin cennette olduklarına işaret eder.

Bazı tabirciler rüyada altın bilezik takmak rüyasını gören için onu rüyada takınan için mirastır, dediler. Bilezik takılması, bekâr kimse için eştir, mutluluk ve güzelliktir. Evli kimseler için bilezik takmak, dünyaya gelecek hayırlı çocukla da tabir edilir. Bazı tabirciler rüyada altın bilezik takmak, takınan kimse için din ve takvadır, demişlerdir.

Bilezikler eğer altın veya gümüşten olursa, izzet sahibi kimselere yaklaşmaya mal ve güzelliğe işaret eder.

Bir cevap yazın

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z