Sitede 17694 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU27°C

Rüyada Altın Bilezik Takmak Ne Anlama Gelir

Rüyada Altın Bilezik Takmak Ne Anlama Gelir

Rüyada bilezik takmak; hayırlı işlere ve erkek çocuğa tabir edilir. Bekâr bir kızın Rüyada bilezik takması, evlenmeye işaret; erkeğin takması da keder ve üzüntüye delâlettir. Rüyada süslü bilezik taktığını görmek, bereketli nimete naiiyete delâlet eder. Deniliyor ki: Yüzük takmak Salâha, takva ve dine işarettir.

Ebu Saidü'l-Vaaz demiştir ki: Kollarına altın bilezik takmak, bir yerden gelecek mirasa delâlet eder. Bilezik takmak bekar için erken bir evlilik yapacağının habercisidir. Altın bilezik takmak bir miras veya yüklü bir paraya, Bakır bilezik yine paraya kavuşacağınızın işaretidir.

Bir kadının bilezik takması rızkın bol olduğuna ve mutlu bir haber alacağınıza işarettir. Denilmiştir ki, Rüyada altın bilezik taktığını görmek, Rüya sahibinin eline geçecek bir mirasa delâlet eder.

Câfer-i Sâdık (r.a.) Rüyada altın bileziği, Riyaset (baş olma, reislik), Hikmet, Günah ve hile, Gam ve keder, Evlad ve kardeş olarak yorumlamıştır. Koluna tek Altın bilezik takmak, güzel bir ev ile tâbir olunur.

Ebu Saidü'l-Vaaz demiştir ki: Kollarında altın bilezik olduğunu görmek, bir yerden gelecek mirasa delâlet eder.

Rüyada incili bilezik takmak, kadınlar için hayır ve zinettir. Rüyada inci ile beraber kuvvetli bileziğin olduğunu görmek, kadın için incilerin sayısı ve kıymetliliği nisbetince efendisinin kendisine yaptığı hayır ve iyiliğe delâlet eder.

Rüyada altından mamul yüzük ve halka, bilezik takmak görmek, kadınlar için mala, erkekler için de düşünce ve endişeye delâlet eder. Bir kimsenin rüyada koluna çok değerli bir bilezik taktığını görmesi, nimete nail olmaya, Sünnet-i Seniyyeye uymaya, isim ve şöhret bulmaya alâmettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
952 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8
yorum ekle
Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi