Bitlis Asayiş

Oto yedek parça dolandırıcısı 4 kişi yakalandı

Bitlis'te sosyal medya ve sahte internet sitelerinden oto yedek parçası satışı bahanesiyle vatandaşı dolandıran 4 şüpheli yakalandı.

Bitlis'te sosyal medya ve sahte internet sitelerinden oto yedek parçası satışı bahanesiyle vatandaşı dolandıran 4 şüpheli yakalandı.

BİTLİS - Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, Bitlis Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin nitelikli dolandırıcılık suçlarına yönelik çalışmalarının devam ettiği belirtildi. Bu kapsamda sosyal medya ve sahte internet sitelerinden otomobil yedek parçası satışı bahanesiyle vatandaşı dolandıran 4 kişilik çetenin takibe alındığı ifade edilen açıklamada, "Asayiş şube ekiplerince 2 ay süren takip sonucu çetenin, herhangi bir dükkan, depo gibi yerlerinin olmadığı, sosyal medya ve sahte internet siteleri üzerinden vatandaşlardan aldıkları araç yedek parça talebine göre internette buldukları görüntüleri vatandaşlara göndererek dolandırdığı, çetenin dikkat çekmemek için meşru yollarla ticaret yapan firmaların isimlerini ve logolarını kullandıkları, polis takibinden kaçmak için farklı isimler ve sahte kimlik kullandıkları, sık sık telefon numarası değiştirdikleri tespit edildi. Çeteye yönelik yapılan operasyonda 4 şüpheli yakalandı. Yakalanan 4 şüpheliden 3'ü adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderildi. 1 şahsa ise adli kontrol tedbiri uygulandı. Dosya kapsamında Türkiye genelinde meydana gelen 43 nitelikli dolandırıcılık olayı aydınlatıldı" denildi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Asayiş haberleri de dahil olmak üzere, Asayiş Şube Müdürlüğü, Bitlis, Bitlis Valiliği, Operasyon, Otomobil, Polis, Sosyal medya, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir