NEVÜ Rektörü Aktekin, BEÜ Rektörü Elmastaş'ı ziyaret etti

28 Temmuz 2021 Çarşamba, 12:56 | Son güncelleme:
NEVÜ Rektörü Aktekin, BEÜ Rektörü Elmastaş'ı ziyaret etti

BİTLİS - Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş'ı ziyaret etti.

Ziyarette, bölge için büyük öneme sahip olan pomza ve perlit madenleriyle ilgili yapılacak bilimsel çalışmalarda işbirliği konusu görüşüldü.

Prof. Dr. Elmastaş, Bitlis'in pomza ve perlit madeni rezervinde oldukça zengin bir kent olduğunu söyledi.

Pomza ve perlitin kıymetli ürünlere dönüştürülebilecek madenler olduğunu ifade eden Elmastaş, şu ifadeleri kullandı:

"Bitlis'teki bu önemli maden rezervini ve kullanım alanlarını ulusal ve uluslararası çalıştaylarla ele alarak ilin ve ülke ekonomisinin kalkınmasında dinamik bir rol alacağız. Bunun için yapacağımız bilimsel çalışmalarda Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ile işbirliği yapma konusunda fikir birliğine vardık. Değerli Rektörümüz Prof. Dr. Semih Aktekin'e ziyaretlerinden dolayı ve bu işbirliği için teşekkür ediyorum."Kaynak:AA

NEVÜ Rektörü Aktekin, BEÜ Rektörü Elmastaş'ı ziyaret etti1

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Bitlis haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Bitlis Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Bitlis Eren Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi NEVÜ Rektörü Prof Dr Semih Aktekin, ziyaret.

Yorum Ekle