Ağrı Yaşam

Marmara Üniversitesi öğrencileri, bayramda çocukları sevindirdi

Ağrı'nın en ücra köylerindeki çocuklara bayram sürprizi yaşatan, farklı meslek grubundan oluşan geziciler ve Marmara Üniversitesi öğrencilerinin adresi bu defa Taşlıçay'ın Sinek Yaylası'ndaki göçerler oldu.

Ağrı'nın en ücra köylerindeki çocuklara bayram sürprizi yaşatan, farklı meslek grubundan oluşan geziciler ve Marmara Üniversitesi öğrencilerinin adresi bu defa Taşlıçay'ın Sinek Yaylası'ndaki göçerler oldu.

Ağrı - Ağrı'da, farklı meslek grubundan oluşan geziciler ve Marmara Üniversitesi öğrencileri, burslarından biriktirdikleri paralarla aldıkları hediyeleri kentin en ücra köylerinde yaşayan çocuklara ulaştırarak bayramda çocukların yüzündeki tebessüm olmak istedi.

"Bayram Hediyesi Projesi" kapsamında Ağrı merkeze 100 kilometre uzakta olan Taşlıçay ilçesi sınırlarında bulunan Sinek Yaylası ve Balık Gölü çevresinde çobanlık yapan aileleriyle yaylada çadırda kalan çocuklara çeşitli hediyeler verildi. Türkiye'nin farklı bölgelerinden gelen ve Ağrı'da yaşayan farklı meslek gruplarından bir grup gezici, çocuklara sürpriz hediyeler ve pizzalar alarak, çocukların yalnız olmadıklarını ve her zaman onları düşünen birileri olduğunu hatırlatmak adına bayram hediyesi projesi kapsamında ayakkabı, hikaye kitabı, pizza, bakkal ürünleri ve sürpriz hediyelerle çocukların gönüllerine dokundu.

Marmara Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinden Seher Temel yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

"Buradaki çocukların abileri, ablaları aynı zamanda geleceğin öğretmen adayları olarak, buradaki çocuklara burslarımızdan bir araya getirdiğimiz paralarla bayram hediyesi alıp onların yüzündeki gülümsemelere vesile olmak, yazdığımız mektuplarla gönül bağı kurmak istedik. Biliyoruz ki umutla dokunduğumuz her çocuk bir gün çiçek açacak, ve bu ülkeyi yeşillendirecektir. Ülkemizin dört bir yanındaki, Filistin'deki ve tüm dünyadaki bütün çocukların kalpleri gibi aydınlık bir yaşam sürmesini ve mutlu bayramlar diliyorum".

Marmara Üniversitesi öğrencileri, bayramda çocukları sevindirdi1
Marmara Üniversitesi öğrencileri, bayramda çocukları sevindirdi2
Marmara Üniversitesi öğrencileri, bayramda çocukları sevindirdi3
Marmara Üniversitesi öğrencileri, bayramda çocukları sevindirdi4
Marmara Üniversitesi öğrencileri, bayramda çocukları sevindirdi5
Marmara Üniversitesi öğrencileri, bayramda çocukları sevindirdi6
Marmara Üniversitesi öğrencileri, bayramda çocukları sevindirdi7
Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı, Balık Gölü, Kilometre, Marmara Üniversitesi, Taşlıçay, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

1 Yorum

  1. Ahmet Çelik

    Üniversite öğrencilerimin köy çocuklarına verdikleri bayram hediyeleri ve çocukların, ailelerinin ziyasreti; bizi hem sevindirdi hem çok duygulandırdı. Allah bu üniversiteli kardeşlerimizden razı oldun. Kendilerine daha üstün başarilar niyaz ederiz. Sağlık, âfiyet,selâmet, nurlu günler dileriz. Çok güzel örnek davranışlarından dolayı kendilerini kutlarız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir