Malatya'da koronavirüs tedbirleri denetlendi

Malatya'da koronavirüs tedbirleri denetlendi

MALATYA - Malatya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri denetlendi.

Malatya - Malatya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri denetlendi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, denetimlere katılan Vali Aydın Baruş, Milli Egemenlik Caddesi'ndeki esnaf ve vatandaşları maske, hijyen ve mesafe konularında uyardı.

Denetime, İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin ve görevli personel katıldı.

Burada konuşan Vali Baruş, bir süre arkadaş ve dost ziyaretleri yapmamak gerektiğini belirterek, denetimlerle vatandaşların ve esnafın bu konudaki duyarlılığına katkıda bulunmak istediklerini vurguladı.

"Alınan tedbirlere büyük ölçüde uyulduğunu görmek bizi memnun ediyor, vatandaşlarımız arasında maske kullanmayan kalmadı." değerlendirmesinde bulunan Baruş, şunları kaydetti:

"Doğru kullanma noktasında biraz daha duyarlılık göstermemiz lazım. Çünkü burnu kapatmayan maske kullanmanın bir faydası yok. Mutlaka burnumuzun üstünde maske kullanmamız gerekiyor. Bu konuda eksik gördüğümüz esnafımız ve vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Malatya'da şu anda tedbirlere uyulmasıyla birlikte, salgın sürecinin stabil hale geldiğini görüyoruz. Ancak tehlike geçmiş değil, şu anda hasta olan çok insanımız var. Hastanelerde yatan, halen evlerde izole olan vatandaşlarımız var ve bu hastalığın bulaşma riski halen devam ediyor. Malatya olarak güzel günlere kavuşabilmek için tüm tedbirlere birlikte uymamız lazım, el ele vermemiz lazım birlikte güç olmamız lazım. Eğer bu tedbirlere yeterince riayet edersek inşallah önümüzdeki süreçte çok güzel günlere kavuşacağız."

Okullarda tüm tedbirlerin alındığını ifade eden Baruş, şöyle devam etti:

"Tüm vatandaşlarımızdan ricamız lütfen duyarlığımızı artıralım, çünkü çocuklarımız okullarına sağlıkla gidip gelsinler ve evlerine sağlıkla dönsünler. Biz okullarımızda gereken tüm tedbirlerimizi alıyoruz. Velilerimizin bir endişesi olmasın. Eğer dışarıda kurallara uymayan insanımız olursa çocuklarımız da bunlardan etkilenir. Tüm vatandaşlarımız birbiriyle temasları konusunda dikkatli olsunlar ve sosyal mesafeye dikkat etsinler. Ev ziyaretlerine ara verelim. Üzüntümüzü, sevincimizi dostlarımızla, arkadaşlarımızla uzaktan paylaşalım, telefonla paylaşalım, fiziki temastan bir müddet uzak kalalım. Bunlara dikkat edersek, evleler arası ziyarette bu kurallara riayet edersek inşallah bu mücadelede daha da başarılı adımlar atabiliriz."Kaynak:AA


Yorum Ekle