Ardahan Yaşam

Kurban Bayramı öncesi bıçak bileyicilerinin yoğun mesaisi

Kurban Bayramına sayılı günler kala bıçak bileyicilerine talep arttı.

Kurban Bayramına sayılı günler kala bıçak bileyicilerine talep arttı.

Ardahan - Ardahan'da Kurban Bayramı'na sayılı günler kala kurban kesecek vatandaşlar, bıçaklarını biletlemeye başladı. Kurban Bayramı dolayısıyla kurbanlık kesim işinde kullanılacak bıçakların yapımı, tamiri ve bakımı sebebiyle Ardahan'ın çeşitli noktalarında tezgah açan bıçakçılarda yoğun mesai başladı. Bayram hazırlıklarını sürdüren vatandaşlar, bir yandan hayvan pazarlarında kurbanlık bakarken, diğer taraftan da bıçaklarını biletiyor.

Bıçakçılar ise vatandaşın talibine yetişebilmek için yoğun mesai harcıyor. Kent merkezindeki Kongre caddesi üzerindeki Özel idare iş hanı önünde yıllardır kurban bayramı öncesi bıçak bileyen Halil Bulutlar, Kurban Bayramı'na kısa bir süre kalmasına rağmen talebin az olduğunu kaydetti. İşin ehli olmayan bıçak bileyicilerin arttığını söyleyen Bulutlar, "Öncelikle tüm İslam aleminin kurban bayramını kutluyorum. Burada Ardahan halkına hizmet ediyoruz. Vatandaşların bıçaklarını keskinleştirerek bayrama hazır hale getiriyoruz. Bıçak keskin olmadır ki kurbana eziyet olmasın. Bu yıl işlerimiz önceki yıllara oranla biraz durgun. Küçük bıçaklar 20 liradan, satırlar ise 50 liradan bileniyor. Hayvanı yatırdıktan sonra onu kesmedikten sonra o bıçak bilenmemiştir. Bıçağın güzel bilenip hayvana eziyet ettirilmemesi lazım. Biz de bu konuda büyük özen gösteriyoruz" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ardahan haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ardahan Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ardahan'ın dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Ardahan, Kurban Bayramı, Kurbanlık gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir