Kuran öğretmek için her Gün 20 kilometre yol gidiyor

Kuran öğretmek için her Gün 20 kilometre yol gidiyor - Ardahan Haberleri

Çıldır İlçe Müftülüğüne bağlı Damlıca Köyü Camiinde görev yapan İmam Hatip Gürel Uğraş, Yaz Kuran Kursuna kayıt yaptıran ancak ailesiyle birlikte yaylaya çıkmak zorunda kalan öğrencileri için her gün traktörle 20 km yol gidiyor. Çıldırda yaz aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşlar geçimlerini sağladıkları hayvanlarıyla birlikte yaylalara göç ediyor. Damlıca Köyünde aileleri ile birlikte yaylalara çıkmak zorunda kalan çocuklar, kayıt yaptırdıkları Yaz Kuran Kursuna devam edemiyor.

Çıldır İlçe Müftülüğüne bağlı Damlıca Köyü Camiinde görev yapan İmam Hatip Gürel Uğraş, Yaz Kuran Kursuna kayıt yaptıran ancak siyle birlikte yaylaya çıkmak zorunda kalan öğrencileri için her gün traktörle 20 km yol gidiyor. Çıldırda yaz aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşlar geçimlerini sağladıkları hayvanlarıyla birlikte yaylalara göç ediyor. Damlıca Köyünde aileleri ile birlikte yaylalara çıkmak zorunda kalan çocuklar, kayıt yaptırdıkları Yaz Kuran Kursuna devam edemiyor.

ARDAHAN - Damlıca Köyü Camii İmam Hatibi Gürel Uğraş, Yaz Kuran Kursuna kayıt yaptıran ancak ailesiyle birlikte yaylaya çıkmak zorunda kalan öğrencileri için her gün 20 km yol gidiyor. Her gün traktörle 20 km yol giden İmam Hatip Uğraş, yaylada kalan çocuklara Kuran eğitimi veriyor.

Açıklamada bulunan İmam Hatip Uğraş, "Öğrencilerim ailelerine yardım etmek için yaylaya gittiler. Köyde kalan öğrencilerimle öğleye kadar ders yapıyorum, öğleden sonra yaklaşık 20 km uzaklıkta olan Damlıca Köyü Yaylasına traktörle gidip, oradaki öğrencilerime Kuran-ı Kerim eğitimi veriyorum." dedi.

Yaylada telefon ve internet çekmediğinden çevrimiçi ders yapma imknı olmadığını belirten Uğraş, "Bize gelemeyene gitmek düşer düsturuyla yola çıktık. Öğrencilerim ve aileleri bu durumdan çok memnunlar." ifadelerini kullandı.Kaynak:İHA

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Ardahan haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Ardahan Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaşmak İstermisin?

Yorum Ekle