Erzurum Yaşam

Kuaför ve güzellik salonlarına hafta tatili düzenlemesi

Erzurum Valiliği, Ticaret Bakanlığının kuaför ve güzellik salonları ile ilgili aldığı kararın uygulamaya girdiğini açıkladı.

Erzurum Valiliği, Ticaret Bakanlığının kuaför ve güzellik salonları ile ilgili aldığı kararın uygulamaya girdiğini açıkladı.

Erzurum - Valilik tarafından yapılan açıklamada, Ticaret Bakanlığının kararına göre ülke genelinde berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olmasının kararlaştırıldığı hatırlatılarak, "Kararın uygulaması 01.07.2024 tarihi itibarıyla yürürlüğe girmiştir. Bu işletmelerin belirlenen günlerde kapalı olmadığının Valiliğimiz tarafından tespiti halinde Ticaret Bakanlığınca idari yaptırım uygulanacaktır. Valiliğimizce ilimiz genelinde faaliyet gösteren berber, kuaför(erkek/kadın) ve güzellik salonlarının pazar günleri kapalı olmalarına (nişan düğün gibi özel günlerin pazar gününe denk gelmesi durumunda bulunduğu ilçe Kaymakamlıklarından veya Ticaret İl Müdürlüğünden izin almak koşuluyla açık olmalarına) ilişkin karar 01.07.2024 tarihi itibarıyla uygulanmasına ve uygulamaya aykırı hareket edenler hakkında 6585 sayılı "Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun"un 18. maddesinin g bendine göre işlem yapılmasına karar verilmiştir" denildi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Erzurum, Erzurum Valiliği, Kaymakamlık, Ticaret Bakanlığı gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir