Köy çocukları pizza ile tanıştılar

03 Ağustos 2021 Salı, 11:37 | Son güncelleme:
Köy çocukları pizza ile tanıştılar

Ağrı'nın Doğubayazıt Bağımsız Belediye Başkanı Yıldız Acar, köy çocuklarını ağırladı. Kırsal köylerdeki çocukları misafir eden Başkan Acar, çocuklara daha önce hiç tatmadıkları pizza ikram ederek meraklarını giderdi.

AĞRI - Başkan Acar, İshak Paşa Sarayı'nda sergilenen resim sergisine köy okulları öğrencileri ile beraber gezdi. Özellikle pandemi sürecinde kültür ve sosyal etkinliklerden uzak kalan minikler, gün boyunca Belediye Başkanı Yıldız Acar ile birlikte güzel bir gün geçirdiler. Miniklerin ilgi odağı haline gelen resim sergisi sırasında öğrenciler, Belediye Başkanı Yıldız Acar'ı tarihi saray hakkında soru yağmuruna tuttular.

Başkan Acar, "Çocukluğumuzda böyle sosyal etkinlikler pek yoktu. Özellikle köylerimizde ikamet eden, o günün yaşam koşullarına kendini kaptırmış aileler ve çocuklar bu tarz etkinliklere maalesef katılamıyordu. Ama şuan koşullar çok uygun. Biz, Doğubayazıt Belediyesi olarak elimizdeki bütün yetkiyi ve imkanı seferber etmeye hazırız. Özellikle çocuklarımızın sevinci ve mutluluğu bize güç verirken, aynı zamanda geleceğimiz olan çocuklarımıza kötü alışkanlıklardan uzak bir yaşam sunmalıyız. Eğitim seviyesi yüksek, aile kavramı bilen, geleneklerine bağlı bir nesil yetiştirmeli ve mutlu bir yaşam sunmalıyız'' dedi.

Program, resim sergisi gezisi ardından son buldu.Kaynak:İHA

Köy çocukları pizza ile tanıştılar1

Köy çocukları pizza ile tanıştılar2

Köy çocukları pizza ile tanıştılar3

Köy çocukları pizza ile tanıştılar4

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Ağrı haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Ağrı Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Yorum Ekle