Erzurum Yaşam

Kop Tüneli'nde inceleme

Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi ve Bayburt Vali Mustafa Eldivan, Aşkale-Bayburt arasında Karayolları 12. Bölge Müdürlüğü bünyesinde yapım çalışmaları devam eden Kop Tüneli şantiyesini ziyaret etti.

Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi ve Bayburt Vali Mustafa Eldivan, Aşkale-Bayburt arasında Karayolları 12. Bölge Müdürlüğü bünyesinde yapım çalışmaları devam eden Kop Tüneli şantiyesini ziyaret etti.

Erzurum - 6,5 km uzunluğunda çift tüp inşa edilen Kop Tüneli'nin 4,7 km bağlantı yolu bulunuyor. Proje bittiğinde Erzurum-Bayburt arasındaki mesafeden 6,5 km azaltacak olan tünel, Erzurum'dan Bayburt'a ulaşımı 25 dakika kısaltmış olacak. Tünel ile hem güvenli trafik akışının sağlanması hem de zorlu kış aylarında ulaşımın kolaylaşması hedeflenmekte. Tünelin en kısa zamanda tamamlanması için yapım çalışmaları 7 gün 24 saat esasına göre devam etmekte. Kazı-destekleme ilerlemesi %65 seviyesinde olan Kop Tüneli projesi, tamamlandığında bölgenin ulaşımı açısından büyük avantaj sağlayacak.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Aşkale, Erzurum gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir