Kağızman'da öğretmenlere robotik kodlama eğitimi verildi

10 Eylül 2021 Cuma, 15:58 | Son güncelleme:
Kağızman'da öğretmenlere robotik kodlama eğitimi verildi

KARS - Kağızman ilçesinde Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) tarafından desteklenen "Robotik Kodlama Eğitimi Projesi" kapsamında öğretmenlere eğitim verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve SERKA tarafından desteklenen proje kapsamında öğretmenlere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde verilen eğitim tamamlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Suat Güner, tüketen değil üreten bir nesil için kodlamanın çok önemli olduğunu söyledi.

Milli teknoloji hamlesini gerçekleştirecek çocukları yetiştirmek üzere öğretmenlere yönelik 3 günlük bir eğitim düzenlediklerini ifade eden Güner, şöyle konuştu:

"Robotik programlama eğitimleri, yapay zeka eğitimi, piton gibi farklı programlama araçlarının eğitimini alan öğretmenlerimiz kendi okullarında çocukların kodlama robotik becerilerini artırmak ve çocukların üretken milli teknoloji hamlesine projeler gerçekleştirmek üzere öğretmenlerimizin bilgi ve becerileri düzeylerini arttırmayı hedefliyoruz. Umarım bu projeler ilçemizin gelişimine katkı sağlayacaktır." Kaynak: AA

Kağızman'da öğretmenlere robotik kodlama eğitimi verildi1

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Kars haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Kars Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Kars Haberler, Kars Son Dakika, Kağızman, Kars.

Yorum Ekle