Kağızman'da cadde ve sokaklar yıkanıp dezenfekte ediliyor

16 Nisan 2020 Perşembe, 14:24 | Son güncelleme:
Kağızman'da cadde ve sokaklar yıkanıp dezenfekte ediliyor

Kars'ın Kağızman ilçesinde belediye ekipleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri çerçevesinde cadde, sokak, kaldırım ve vatandaşların ortak kullanım alanlarını dezenfekte etti.

Belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü görevlileri, Kovid-19 dolayısıyla ana caddeleri önce yıkayıp temizliyor, daha sonra ilaçlayarak dezenfekte ediyor.

Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız, konuya ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, salgın hastalıklara karşı ilçe genelinde çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Dünyada yayılan koronavirüsün küresel sorun haline geldiğini ifade eden Yıldız, "Koronavirüse karşı ülkemiz genelinde başlatılan tedbirleri kendi ilçemizde uygulamak için ilk günden itibaren yoğu çaba sarf ettik. Bu anlamda belediyemiz bünyesindeki kurduğumuz ekiple yoğun bir çaba sarf ederek dezenfekte çalışmalarımızı yürütüyoruz." dedi.

Yıldız, cadde ve kaldırımları yıkayıp dezenfekte ettiklerini ve vatandaşlara uyarılarda bulunduklarını anlatarak, "Özellikle 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız başta olmak üzere sokağa çıkılmaması konusunda uyarılarda bulunuyoruz. İnşallah bu süreci halkımızın desteği ve duyarlılığıyla hep birlikte atlatacağız." diye konuştu.Kaynak:AA

sokaklar Kağızman'da cadde  yıkanıp ve dezenfekte ediliyor 1

ediliyor sokaklar yıkanıp dezenfekte  Kağızman'da cadde ve 2

sokaklar ediliyor dezenfekte cadde ve yıkanıp Kağızman'da  3

yıkanıp  ve ediliyor dezenfekte sokaklar cadde Kağızman'da 4

cadde sokaklar Kağızman'da  ediliyor yıkanıp dezenfekte ve 5

sokaklar Kağızman'da yıkanıp cadde ve ediliyor dezenfekte  6

cadde dezenfekte sokaklar ve yıkanıp  ediliyor Kağızman'da 7

ETİKET: Kağzman Belediyesi, Kars.

Yorum Ekle