Sivilceleri Önlemenin Yolları Nelerdir

Sivilceleri Önlemenin Yolları Nelerdir

Cilt problemlerin de olan sivilceler, kişiyi fiziksel ve psikolojik olarak oldukça rahatsız eden kişinin dış görünüşün de problem yaşamasına neden olan bir sorundur.

Sivilceler özellikle ergenlikle başlayıp çoğu kişi de ömür boyu devam edebilen bir sorundur.

Sivilcelerin oluşma nedenlerinin arasın da stres beslenme, çevresel faktörler, kadınların adet, menopoz, yanlış makyaj kullanımı, makyajın yüz de çok uzun süre kalması gibi nedenler de sivilce oluşumunu artırır.

Sivilceleri en kolay önleme yollarını araştırdık ve bu yolları uyguladığınız da artık sivilce diye bir probleminiz olmayacaktır.

Sivilceleri Önlemenin Yolları

Sivilceler için ilk önerimiz yüz temizliğidir sabun işinizi görecektir gece yatmadan önce salatalık sabunu ile yüzünü yıkayın yıkarken yavaş yavaş masaj yaparak sabunun tüm yüzünüze uygulayın ılık su kullanın cildinize.

Oluşan sivilceler mutfakta çözüm bir adet patatesi ince dilimlere ayırın yuvarlak kesim ve ince dilim sorunlu bölgenin üzerine koyun bir saat kadar bekletin yüzünüz de başka bir çözüm de patatesi rendeleyin ve tül betin üzerine koyun ardında sorunlu bölgenin üzerine yerleştirin patates suyu sivilceleri ortadan kaldırır, sivilceleri kurutur ve yağ dengesini kurur ayrıca yüzde ki lekelere de iyi gelir patates suyu mutlaka deneyin.

Sarımsak, sarımsağı ikiye bölün ve oluşan sivilceye sürün, sarımsağın suyu sivilceyi kurutur ve hızla iyileşme gösterir ve yağ dengesini kurur. Doğal tedavi yöntemidir sarımsak.

Limon suyu, oluşa tüm cilt sorunlarını ortadan kaldırır yarım limonun suyu ile oluşan sivilceye uygulayın 10 bekletin ardında yıkayın pamuk yardımıyla gül suyu uygulayın sivilcelere ilk başta limon suyu uyguladığınız bölge de yanma hissi ve kaşıntı oluşturacak ama kısa süre sonra geçecektir. Bu uygulamayı haftada üç defa yapanız yeterli olacaktır.

Suna Dumankaya Normal ciltler için sivilce maskesi


Normal ve sivilceli bir cilde sahipseniz aşağıdaki maske olarak uygulayın.
Malzemeler;

  • Yarım domates,
  • 1 çorba kaşığı kil,
  • 3 damla limon suyu,
  • 1 çay kaşığı susam yağı.

Bütün malzemeleri karıştırıp, haftada bir gün cilde maske olarak uygulayın 15-20 dakika sonra durulayın.
Hassas ciltlerde uygulamayın.

Lütfen bu yazıya puan verin!
1 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8
Yorum Ekle