Ten Rengini Beyazlatmanın Yolları

Ten Rengini Beyazlatmanın Yolları

Biz kadınlar güzellik konusunda hiçbir zaman olanla yetinmeyiz. Her zaman daha fazlasını ister ve daha fazla şeyler deneriz.

Ten rengini beyazlatma konusu da bunlardan biridir. Özellikle koyu renk bir cilt rengini sahip iseniz ya da lekeli bir cildiniz var ve bundan rahatsız oluyorsanız yapmanız gereken şey çok basit.

Ten rengini beyazlatan kremleri uygulamak ya da kendimizin yapabileceği maskeleri uygulamak bu noktada çok işimize yarayabilir.

Hatta bu maske ve kremler para vererek satın aldığınız Kozmetik ürünlerden çok daha iyi sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Ten rengini beyazlatmada kullanılacak krem tarifi şöyledir:

  • 2 çay kaşığı lavanta yağı
  • 1 adet yumurta akı
  • 2 çorba kaşığı fasulye unu


Bu malzemelerin hepsini temiz bir kabın içerisinde homojen bir şekilde karıştırın. Ortaya çıkan karışımı cildinize sürün.

10 ila 15 beklettikten sonra bol su ile durulayın. Aynı zamanda bu krem cildinizdeki gözenekleri açarak akne ve sivilce oluşumunu da engelleyecektir.

Çok basit bir tarif olan 2 çay bardağı su ile bir çay bardağı ıslatıp dinlendirerek uygulayabilirsiniz. 4 saat gibi bir süre zarfı sonunda pirincin suyunu süzüp cildinize uygulayın.

Geride kalan suyu ertesi günler için de kullanabilirsiniz. Bu karışımı bir hafta gibi bir süre uyguladığınızda kısa sürede cildinizin renginde açılma olduğunu fark edeceksiniz.

Ten rengini beyazlatma konusunda yoğurt ve bal karışımı da çok işe yarayan yöntemler arasındadır.

Lütfen bu yazıya puan verin!
1 kişi puan verdi. Ortalama puan: 10
Yorum Ekle