Ardahan Asayiş

Jandarma Teşkilatının 185. yıldönümü Ardahan'da coşkuyla kutlandı

Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 185. yıldönümü Ardahan'da coşkuyla kutlandı.

Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 185. yıldönümü Ardahan'da coşkuyla kutlandı.

Ardahan - Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 185. yıldönümü dolayısıyla İl Jandarma Komutanlığında kutlama programı düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte konuşan Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek, ''Jandarmamızın kuruluşunun 185'inci yıl dönümü kutlu olsun. Jandarma teşkilatımızın diğer ülkelerdeki jandarma teşkilatından farklı kılan hususlar var. Dünyanın pek çok bölgesinde jandarma teşkilatı kırsal polis olarak ifade ediliyor. Ama bizim tarih boyunca kurulduğu günden bu tarafa jandarma teşkilatının çok farklı misyonları da olmuştur. Jandarma sadece önleyici kolluk hizmetleri yada adli kolluk hizmetlerini sunan birimi değildir. Aynı zamanda ülkenin iç güvenliği, terörle mücadele, kaldı ki terörle mücadeleyi sadece yurt satında değil yurt dışında da yürüten, ülkemizin çeşitli misyonu sebebiyle diğer ülkelerde hizmet ifa eden bir teşkilat olmasının yanı sıra deprem çe çeşitli afet olaylarında ve ihtiyaç duyulan pek çok krizde üzerine düşen vazifeyi yerine getiren bir teşkilat'' dedi.

Vali Çiçek'in konuşmasının ardında komandolar gösteri yaptı, jandarmanın görevde kullandığı silah, teçhizat ve ekipmanlar sergilendi. Daha sonra jandarmanın eğitimli köpekleri hünerlerini sergiledi. Yapılan gösteriler vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı. Aynı zamanda vatandaşlar ve çocuklar, kurulan stantları gezerek İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde bulunan araç ve ekipmanları inceledi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ardahan haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ardahan Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ardahan'ın dört bir yanından Asayiş haberleri de dahil olmak üzere, Ardahan, Deprem, Jandarma, Polis gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir