Bingöl Güncel

Jandarma Teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü Bingöl ve Siirt'te kutlandı

BİNGÖL - Bingöl ve Siirt'te, Jandarma Teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.

Bingöl: Bingöl ve Siirt'te, Jandarma Teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.

Bingöl'de Şehir Stadyumu'ndaki törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Bilgihan Yeşilyurt, törende, jandarmanın görev yaptığı her noktada Türkiye Cumhuriyeti'nin gücü olduğunu belirtti.

Yeşilyurt, "Jandarma, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında, ülkenin her noktasında gece gündüz, sıcak soğuk, yağmur çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir." dedi.

Törende, Bingöl yöresine ait türkü söyleyen jandarma ekibi, davul ve zurna eşliğinde halay çekti.

Ardından jandarma ekiplerinin gösterisi sunuldu. Bu kapsamda, operasyon köpeği "Yetki", eğitmeni jandarma Uzman Çavuş Yakup Yalçın'ın komutlarıyla bir otomobilden rehinenin kurtarılmasını sağladı.

Ardından, eğitmenliğini Uzman Çavuş Hüseyin Bozbay'ın yaptığı bomba arama köpeği "Timsah" ise otomobilde gizlenen tabancayı buldu.

Uyuşturucu arama köpeği "Meke" de eğitmeni Uzman Çavuş Karakışla'nın komutlarıyla çeşitli gösteriler sundu.

Jandarma komandolar da düzenledikleri gösterinin ardından açtıkları Türk bayrağını Vali Ahmet Hamdi Usta'ya takdim etti. Usta, Türk bayrağını öperek alnına koydu.

Programa, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, İl Emniyet Müdürü Şükrü Orhan, vali yardımcıları, jandarma personelinin aileleri ve vatandaşlar katıldı.

- Siirt

Siirt'te Garnizon Komutanlığı Şehitliği'nde düzenlenen törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah Büyük, Şehitler Anıtı'na çelenk sundu.

Törende konuşan Tuğgeneral Büyük, Jandarma Teşkilatının 185. yıl dönümünü kutladı, teşkilatta görev alarak şehit ve gazi olanları yad etti.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin'in kutlama mesajının okunduğu törende, Üsteğmen Gizem Ayşegül Alanur, teşkilatın tarihçesi hakkında bilgi verdi.

İl Jandarma Komutanı Büyük ve beraberindeki heyet, daha sonra Vali Kemal Kızılkaya'yı makamında ziyaret etti.

Vali Kızılkaya, ziyarette, "Kahraman Jandarma Teşkilatımız 185 yıldır halkımızın huzur güvenliği için şanlı bayrağımızın dalgalandığı her köşede yaz kış, gece gündüz görevinin başında. Allah ayağınıza taş değdirmesin." ifadelerini kullandı.(AA)

SİİRT - Jandarma Teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bingöl haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bingöl Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bingöl'ün dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Arif Çetin, Belediye, Bingöl, Bingöl Üniversitesi, Erdal Arıkan, İbrahim Çapak, İstiklal Marşı, Jandarma, Rektör, Şehit, Türkiye, Yeşilyurt gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir