'Hoştur Gastronomi' ekibi Erzurum'un tarihi yerlerini gezerek yöresel ürünlerin tadına baktı

ERZURUM - Türkiye'nin birbirinden tanınmış gurmeleri, gastronomi uzmanları, mutfak yazarları, masterchef ve beslenme danışmanlarından oluşan "Hoştur Gastronomi" ekibi Erzurum'u ziyaret etti.

'Hoştur Gastronomi' ekibi Erzurum'un tarihi yerlerini gezerek yöresel ürünlerin tadına baktı

- Türkiye'nin birbirinden tanınmış gurmeleri, gastronomi uzmanları, mutfak yazarları, masterchef ve beslenme danışmanlarından oluşan ''Hoştur Gastronomi'' ekibi Erzurum'u ziyaret etti.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in davetlisi olarak Erzurum'a gelen ve aralarında gazeteci, televizyon programcısı ile yayıncılarının da bulunduğu ekip, restoranlarda cağ kebabının yanı sıra kadayıf dolması, lor ve şalgam dolması, tatar böreği gibi birçok yöresel ürünü tatma fırsatı buldu.

Ardından kentin turistik mekanlarını gezen ziyaretçiler, Çifte Minareli Medrese'den Yakutiye Medresesi'ne, Erzurum Kalesi'nden Kongre Müzesi'ne kadar kentin birçok tarihi ve turistik mekanını gezdi.

Mehmet Sekmen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kente gelen ziyaretçileri ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

Erzurum'un kadim kent olduğunu söyleyen Sekmen, ''Erzurum'da mutfak tarih demek, kültür demek, medeniyetlere beşiklik etmiş bu kadim kentin konuşan dili demek. Erzurum'da teneffüs edilen oksijen bile başlı başına bir turizm potansiyelken, oldukça zengin geleneksel ve yöresel mutfağımızı değerlendirmemek büyük eksiklik olurdu.'' diye konuştu.Kaynak: AA

Editörün Seçtikleri

Ağrı'daki "1. Balık Gölü Kış Festivali" iptal edildi

Ağrı'da eczanelerde dezenfektan ilaçlar ve maskeler tükendi

Ağrı'da minik öğrenciler ilk defa tiyatro izledi

Üniversitelerarası Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası Muş'ta sona erdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronvirüs Tedbirleri Kapsamında Ağrı'ya geldi

Yorum Ekle