Hakkari Valisi İdris Akbıyık: "Kovid-19 tedavisi gören 10 kişi taburcu edildi"

Hakkari Valisi İdris Akbıyık: "Kovid-19 tedavisi gören 10 kişi taburcu edildi"

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, kentte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi tamamlanan 10 kişinin taburcu edildiğini bildirdi.

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, kentte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi tamamlanan 10 kişinin taburcu edildiğini bildirdi.

İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın ve İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Süreyya Doğan ile kentin girişinde yapılması planlanan seyir terası alanında incelemelerde bulunan Akbıyık, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Duruk'tan bilgi aldı.

Ardından beraberindekilerle Çukurca ilçesine gelen Akbıyık, Köprülü Jandarma Kontrol Noktası'nı ziyaret ederek askerlerle bir araya geldi.

Burada sağlık görevlilerinin araçlardaki sürücü ve yolcuların ateşini ölçen sağlık görevlilerinin çalışmalarını izleyen Akbıyık, gazetecilere yaptığı açıklamada, Hakkari'ye Van ve Şırnak tarafından iki girişin olduğunu söyledi.

Kente gelmek isteyen herkesin sağlık kontrolünden geçirildiğini belirten Akbıyık, şöyle konuştu:

"Ona göre alınması gereken tedbirler alınıyor. Hakkari'de de maalesef koronavirüs vakaları var. Biz Cumhurbaşkanlığımızın, İçişleri ve Sağlık bakanlıklarımızın genelgeleri doğrultusunda her türlü tedbiri alıyoruz. Bu kapsamda bugün kent merkezindeki tüm marketler denetlendi. Hakkari, Yüksekova, Çukurca belediyelerimiz gerekli temizlik ve dezenfekte işlemlerini günlük olarak yapıyorlar. Tüm kamu kurum, kuruluşlarımız Pandemi ve İl Hıfzıssıhha kurullarımızın kararları doğrultusunda tedbirlerini alıyor. Hakkari sosyal mesafe kurallarına uyuyor. Havanın bu kadar güzel olmasına rağmen sokakta çok fazla insan görmüyoruz. Kovid-19 tedavisi görerek sağlığına kavuşan 10 kişi taburcu edildi. İnşallah bugün de birkaç kişi taburcu olacak."

Çukurca Kaymakamı Murat Öztürk ve Belediye Başkanı Ensar Dündar'la bir araya gelen Akbıyık, 2. Hudut Tugay Komutanlığını ziyaretinin ardından ilçeden ayrıldı.Kaynak:AA

HAKKARİ kişi gören edildi Akbıyık: - tedavisi taburcu Valisi 10 Kovid-19 Hakkari 1

Valisi Hakkari - tedavisi edildi HAKKARİ kişi 10 Kovid-19 Akbıyık: taburcu gören 2

taburcu HAKKARİ Hakkari 10 Kovid-19 Valisi edildi - kişi Akbıyık: gören tedavisi 3

Akbıyık: Hakkari 10 - edildi kişi gören HAKKARİ taburcu Kovid-19 tedavisi Valisi 4

Valisi - edildi tedavisi taburcu gören HAKKARİ Kovid-19 kişi Akbıyık: Hakkari 10 5

HAKKARİ edildi taburcu Akbıyık: 10 kişi Kovid-19 Valisi Hakkari - tedavisi gören 6

tedavisi Akbıyık: kişi Hakkari Kovid-19 gören - taburcu edildi 10 HAKKARİ Valisi 7

Paylaşmak İstermisin?

Etiketler: Hakkari, Hakkari Valisi İdris Akbıyık, inceleme, Kovid-19.

Yorum Ekle