Hakan Aran

Hakan Aran
Hakan Aran

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran kimdir? Hataylı olup 1968 yılında Antakya’da doğdu. Aran, 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Aran, daha sonra 2000 - 2001 yılları arasında Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde; İşletme yüksek lisans programını tamamlamıştır. Hakan Aran aynı zamanda İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık Doktorası yapmakta olan Aran, evli ve üç çocuk babasıdır.

1990 yılında İş Bankası'nda Yazılım Uzmanı olarak göreve başlayan Aran; 2005 yılında Yazılım Geliştirme Bölüm Müdürü olmuştur. Ayrıca 2008 yılında Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Hakan Aran Operasyonlardan, Dijital Bankacılıktan ve teknolojiden sorumlu olarak Banka'nın önemli dönüşüm programlarında görev alan Aran; aynı zamanda İş Bankası Rusya YK Başkanlığı; Anadolu Sigorta YK Başkan Vekilliği; Türk Telekom YK üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Aran halen SoftTech, LiveWell, GullsEye şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı; Munzam Sandık Vakfı yönetim kurulu üyesidir. İş Bankası'nda Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

Bu Sayfaya Emoji İle Tepki Ver!

Diğer Haberler

Kategoriye Ait Diğer Sayfalar

Paylaşmak İstermisin?