Sitede 11324 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU34°C

Öğrencilere ilk kez meslek kodu ve tanımı verildi

AĞRI - Eleşkirt Celal Oruç Hayvansal Üretim Yüksekokulu öğrencilerine ilk kez meslek tanımı verildi.Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın (YÖK) 19.04.2019 tarihli 75850160-...

Öğrencilere ilk kez meslek kodu ve tanımı verildi

AĞRI - Eleşkirt Celal Oruç Hayvansal Üretim Yüksekokulu öğrencilerine ilk kez meslek tanımı verildi.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın (YÖK) 19.04.2019 tarihli 75850160-102.01.01-E.28800 sayılı yazısıyla Eleşkirt Celal Oruç Hayvansal Üretim Yüksekokulu Hayvansal Üretim ve Yönetim Bölümü öğrencilerine ilk kez meslek kodu ve tanımı verildi.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinin YÖK’ten talep ettiği meslek unvanı alma teklifi ile Yükseköğretim Yürütme Kurulu tarafından Eleşkirt Celal Oruç Hayvansal Üretim Yüksekokulundan mezun olan öğrencilerin “Hayvancılık İşletme Yöneticisi” unvanı alacağı kabul edildi.

Eleşkirt Celal Oruç Hayvansal Üretim Yüksekokulu Hayvansal Üretim ve Yönetim Bölümü öğrencilerimize alınan bu kararla ilk kez meslek tanımlarının yapıldığını belirten Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Yükseköğretim Yürütme Kurulunda alınan kararın öğretimlerine devam eden ve mezun durumda olan tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını diledi.

Öğrencilere ilk kez meslek kodu ve tanımı verildi1

Öğrencilere ilk kez meslek kodu ve tanımı verildi2

Öğrencilere ilk kez meslek kodu ve tanımı verildi3

Yorum Ekle