Sitede 4798 kişi varAZ BULUTLUAğrıAZ BULUTLU30°C

Ağrı'da Tasarım Beceri Atölyelerine hazırlıkları devam ediyor

AĞRI - Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılacak olan Tasarım Beceri Atölyelerinin hazırlıkları devam ediyor.Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, 2023...

Ağrı'da Tasarım Beceri Atölyelerine hazırlıkları devam ediyor

AĞRI - Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılacak olan Tasarım Beceri Atölyelerinin hazırlıkları devam ediyor.

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında kentte Tasarım Beceri Atölyelerinin kurulması amacıyla bir ekip oluşturdu.

Ekip üyeleri tarafından il genelinde tasarım beceri atölyeleri kurulması planlanan okullar inceledi. Uygun okulları tespit eden ekip üyeleri, tasarım beceri atölyelerinin hazırlıklarına başladı.

İlk olarak okul öncesi, sınıf öğretmenleri ve idarecilere yönelik STEM eğitimi verildi. Eğitimde, öğrencilerin merak, yaratıcılık, iletişim, işbirliği ve girişimcilik becerilerini geliştirmek amaçlanıyor.

Konu hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, "STEM eğitimimizin arka planında yer alan pedagoji aslında öğretmenlerimize Tasarım ve Beceri Atölyelerinin ek bir iş olmadığını aksine atölyelerin yeni öğrenmelere fırsatlar tanıyıp öğrencileri öğrenmeye yöneltmektir" dedi.

Öte yandan 2019 Bilim yılı kapsamında Prof. Dr. Fuat Sezgin’i anma amacıyla tanıtım ve anma sunumu izletildi. Eğitim sertifika töreniyle sona erdi.

Ağrı'da Tasarım Beceri Atölyeleri1

Ağrı da Tasarım Beceri Atölyeleri2

Ağrı da Tasarım Beceri Atölyeleri3

Ağrı da Tasarım Beceri Atölyeleri4

Yorum Ekle