Sitede 5234 kişi varaz bulutluAğrıAz bulutlu8°C

Muş'ta 'Toplumsal Sorunların Çözümünde Alimlerin Rolü' çalıştayı

MUŞ - Muş'ta Anadolu Platformu, Alparslan Üniversitesi (MŞÜ), Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığının iş birliğiyle "Toplumsal Sorunların Çözümünde Alimler...

Muş'ta 'Toplumsal Sorunların Çözümünde Alimlerin Rolü' çalıştayı

MUŞ - Muş'ta Anadolu Platformu, Alparslan Üniversitesi (MŞÜ), Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığının iş birliğiyle "Toplumsal Sorunların Çözümünde Alimlerin Rolü" çalıştayı düzenlendi

MŞÜ Prof. Dr. Sebahattin Zaim Konferans Salonu'nda düzenlenen çalıştay, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, burada yaptığı konuşmada, eğitim kurumlarının evrensel bilginin üretildiği yerler olması gerektiğini söyledi.

İlim adamlarının din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin insanlığın hayrına bilim üretmeleri gerektiğine vurgu yapan Polat, "Yerelden ulusala, ulusaldan evrensele açılan bir perspektif ile ilmin peşinde koşmalılar." dedi.

Polat, şöyle devam etti:

"Eğitim kurumları bilimin sadece görünen yüzüyle değil, görünmeyen ancak yakından hissedilen yüzüyle çevrelerini hareketlendirmelidirler. İlim merkezlerinin şehirler, ülkeler ve insanlık için ilim yuvaları olması bir tercih değil, zorunluluktur."

Programda Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Muş İl Müftüsü Alettin Bozkurt , Dünya Alimler Birliği Türkiye Temsilcisi Abdulvahap Ekinci de birer konuşma yaptı.(AA)

Muş'ta Toplumsal Sorunların Çözümünde Alimlerin Rolü çalıştayı1

Yorum Ekle