Sitede 8032 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu22.9°C

Ağrılı İşadamı Üzeyiroğlu’ndan Ağrı’ya 164 milyonluk yatırım

AĞRI - Ağrılı İşadamı Yılmaz Üzeyiroğlu, Ağrı il merkezine 16 katlı alışveriş merkezi ve 5 yıldızlı bir otelin olduğu Tower alışveriş merkezi yapmak için hazırlıkların ta...

Ağrılı İşadamı Üzeyiroğlu’ndan Ağrı’ya 164 milyonluk yatırım

AĞRI - Ağrılı İşadamı Yılmaz Üzeyiroğlu, Ağrı il merkezine 16 katlı alışveriş merkezi ve 5 yıldızlı bir otelin olduğu Tower alışveriş merkezi yapmak için hazırlıkların tamamlandığını açıkladı.

İHA’ya özel açıklamalarda bulunan Üzeyiroğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Üzeyiroğlu, doğup büyüdüğü şehre yatırım yapmaya hazırlandığını ifade etti.

1986 yılından bu yana inşaat sektöründe çalıştığını ifade eden Üzeyiroğlu, “Yaklaşık 32 yıldır Türkiye’nin birçok şehrinde inşaat işleri ile uğraşıyorum. İzmir, İstanbul ve Kuşadası’nda inşaatlar yapıyoruz. Yaptığımız konutları genel anlamda faiz almadan satıyoruz. Piyasada da öyle biliniyor. Bu anlamda ciddi yatırımlarımız oldu” şeklinde konuştu.

Ağrı’ya yatırım yapma fikrinin nasıl oluştuğunu anlatan Üzeyiroğlu, “Bir arkadaşımla sohbet ederken Türkiye’nin en geri kalmış ilinin Ağrı olduğunu söyledi. Bu benim çok zoruma gitti ve böylece memleketime ciddi bir yatırım yapma kararı aldım. İnşallah arsa tahsisi yapıldığı zaman hemen inşaatına başlayacağız” dedi.

Otelin 16. katından Ağrı Dağı seyredilecek

Gerekli izinlerin alınmasının ardından, ilk 4 katı alışveriş merkezi diğer kalan katları ise beş yıldızlı olmak üzere toplamda 16 katlı bir Tower alışveriş merkezi yapmak istediklerini ifade eden İşadamı Yılmaz Üzeyiroğlu, “Bizim 16 kat bir yatırımımız söz konusu. Tower şeklinde. Siz eğer planlamayı doğru yaparsanız sonuca kadar da doğru gidersiniz. Biz bunun dört katını oval olarak bir alışveriş merkezi yapmayı düşünüyoruz. Biz dünyanın önemli markalarının Ağrı’ya getirilmesi ve Ağrı’nın marka değerinin yükseltilmesi anlamında bir çalışma yapacağız. Bunun aşağı yukarı 12 katı da beş yıldızlı bir otel olacak. İçinde kapalı havuzu, spor salonu, sineması ve en üst katta da yani 16. katta müşterilerimizin Ağrı Dağı’nı kameralarla izleyebileceği bir proje yapacağız” ifadelerini kullandı.

2 bin insana iş imkânı sağlayacak

Yapılacak olan alışveriş merkezi ve otelin bitmesi ile Ağrı’da 2 bin insana iş imkânı sağlanacağını dile getiren İşadamı Üzeyiroğlu, “Şimdi hedeflediğimiz nokta şu. Yani bizim hedeflediğimiz 2 bin insanın en azından buradan Ekmek yemesi. Tabi bunu Aile bazında bölerseniz, üç ya da beşten çarpsanız 10 bin 15 bin civarında insanımız buradan ekmek yiyecek. Projemizin sadece yapım maliyeti 54 milyon TL. Alışveriş merkezinin de maliyeti 110 milyon toplamda 164 milyon TL’ye mal olacak. Biz Vali Beyle görüştük. Sağ olsun kendisi de bunu çok olumlu karşıladı. Bize kısa sürede döneceklerini açıkladılar. Tabi biz hazırız. Allah’ın izniyle Allah bizi utandırmasın. Ben her noktada her açıdan hazırım. Bu memlekete, bu ülkeye, bu ilimize hizmet etmeye hazırız. Gerekli izinler alındıktan sonra çalışmalarımız hızla başlayacaktır” şeklinde konuştu. (İHA)

Yılmaz Üzeyiroğlu1

6 Yorum

utku
utku
3 ay önce

gerçekten helal olsun yapılırsa tabi ama biiraz abartılı olmuş yok 16. katından ağrı dağı izlenicek yok bilmem bu olucak rabbim inşallah bu denilen herşeyi yaptırır memleketimize çünkü memleket gidiyor hem elden gidiyor hemde geri gidiyor gerçekten düşündüğü çok güzel mantıklı güzel anka mal gbi bir alış veriş merkezi olsa ismide ağ park olsa 2 bin değil 5 bin kişide çalışır ekmek yer yada onu açacağına çok eski belediye iş merkezimiz var onu dıştan içten baştan yenileyebilir yürüyen merdivenler koyabilir canlandırabilir çünkü bzim memlekette son 5 6 katı işyapmıyor örneği belediye iş merkezi nie derseniz doğru düzgün bakanı yok bir temiz merdiveni yok temiz çalışan kullanuşlı bir asansörü yok yeni bir alış merkezi yapacağınıza orayı yenileyin yada yıkın arkadaki parkıda ekleyip muazzam bir işmerkezi yapın bursadaki korupark gibi altı işmerkezi üstü ev site imkan ve istek varsa herşey yapılır burda

Ağrılı
Ağrılı
3 ay önce

Sayın Üzeyiroğlu, Ağrılıların hepsi kendi gücü nispetinde elinden geleni yapsa bu şehir 5-10 yılda ihya olur. İşte bu nedenle öğretmen misin, memur musun, esnaf mısın....? Her ne olursan ol, çalışkanlık, dürüstlük ve biraz vefa ile bu ata baba toprağında umutları yeşertebilirsin. Bunun için sloganın "kaliteyi arttır" olsun. Her anlamda... Ağrılı işsizin, Ağrılı çocuğun, Ağrılı gencin, Ağrılı yaşlının hayatına dokunabilirsin... Ben çok yer gezdim taşınma imkanım da vardı halen de var ama Ağrıdan geçemedim. Benim gibi düşünenlerin buraya tutunabilmesi için her bir Ağrılıyı gücü nispetinde memleketini sahiplenmeye davet ediyorum... Siz Sayın Üzeyiroğluna da ayrıca teşekkür ediyorum... Saygılarımla

Ahmet
Ahmet
3 ay önce

Yapılırsa gerçekten helal olsun belki klasik bir soru ama sormadan gecemiyecem şimdiye kadar nerdeydiniz . allah utandirmasin memleketimize hayırlı uğurlu olsun ....

Cesim GÜLÇİN
Cesim GÜLÇİN
3 ay önce

Şehrimizin oto park sorunu had safhada. Yapılacaksa şehrin dışında, herkesin rahat ulaşabileceği, park ve piknik alanlarının olacağı, trafiği rahatlatacak bir yer olmalı bence.Şimdiden hayırlı olsun inşallah.

ARARAT
ARARAT
2 ay önce

yalnız ağrıdağı ağrıdan görünmüyor!!!!!

Bager04
Bager04
2 ay önce

Gonlu agri dagi kadar yuce hemsehrim, bir agrili olarak sizden gurur duyuyorum.Allah tum varlikli hemsehrilerimizin binini bin etsin.Agriya boyle isler yapmalarini is imkani olusturmalarini nasip etsin.
Tekin Girgin hemsehrimizde hollywood yonetmeniymis dun ogredim ayri bir gururlandim.Savci sayan senide hemen dedigin icraatleri yapmana davet ediyorum.Nike fabrikasindan ses var mi?

Yorum Ekle