Bitlis Güncel

Güroymak'ta çocuklar sinemayla buluşturuldu

BİTLİS - Bitlis'in Güroymak ilçesinde çocuklar için sinema etkinliği düzenlendi.

BİTLİS - Bitlis'in Güroymak ilçesinde çocuklar için sinema etkinliği düzenlendi.

Kaymakamlık tarafından başlatılan proje kapsamında ilçeye bağlı Kaleli Köyü ile Köşk mezrasında yaşayan çocuklar için etkinlik yapıldı.

Köylerinden alınarak Ahmet Mücteba Albayrak Bilgi Evi'ne getirilen çocuklar, sinema salonunda film izledi.

Bilgi Evi sorumlusu Mahir Okay, yeni açılan sinema salonunda çocukların sinemayla buluştuğunu söyledi.

Okay, "Çocuklarımızın gelecekleri güzel olsun istiyoruz. Kaymakamımız Mehmet Zahid Uzun, köylerdeki çocuklarımıza sahip çıktı. Herkesin evinde televizyon var. Herkes sinemaya da gidebiliyor ama köylerde sinemaya gitme oranı çok düşük. Bu maksatla yeni yetişen çocuklarımızı kültür ve sanatla zenginleştirip hayattan daha fazla tat almalarını istedik." diye konuştu.

Güroymak
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Bitlis, Güroymak, Kale, Kaymakamlık gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir