Elazığ Güncel

FÜ'de binlerce öğrenci mezun oldu

Fırat Üniversitesi 2023-2024 akademik yılı fakülte ve yüksekokul mezunları düzenlenen mezuniyet töreniyle coşkuyla uğurlandı.

Fırat Üniversitesi 2023-2024 akademik yılı fakülte ve yüksekokul mezunları düzenlenen mezuniyet töreniyle coşkuyla uğurlandı.

Elazığ - Çok Amaçlı Spor Salonunda düzenlenen mezuniyet töreni programına, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Prof. Dr. Soner Özgen, Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, fakülte dekanları, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Mezuniyet töreni programında konuşan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, 50 yıllık köklü bir geçmişi olan Fırat Üniversitesinin Türkiye ve dünyada adından söz ettiren önemli bir kurum olduğuna vurgu yaptı. Mezun olan öğrencilere seslenen Rektör Prof. Dr. Göktaş, "Her şeyden önce, mezun olma aşamasına gelmenizden dolayı hepinizi en içten duygularımla kutluyorum. Diplomasını gururla taşıyabileceğiniz Fırat Üniversitemizden mezun olmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Şunun altını özellikle çizmek istiyorum. Sizler bugün Türkiye'nin en iyi ilk 15 üniversitesinden biri olan Fırat Üniversitesi'nden mezun oluyorsunuz. Bundan sonraki süreçte bunun gururuyla yaşayıp, başınız dik bir şekilde iş hayatınızı sürdürmenizi diliyorum. Hem sizlerin hem ailelerinizin hem de devletimizin büyük emek verdiği uzun ve zorlu bir sürecin ilk basamağını tamamladınız. Umarım bu süreç sizler için verimli ve hayırlı geçmiştir. Bundan sonraki hayatınızın da aynı şekilde sağlıklı ve başarılı geçmesini diliyorum. Her zaman anne ve babanıza, vatanınıza hizmet etme bilincinde olup; devletimize, bayrağımıza, kültürümüze ve değer yargılarımıza sahip çıkınız. Nerede olursanız olun, hangi işi yapıyorsunuz yapın; göğsünüzdeki vatan, devlet ve bayrak sevdasını hiçbir zaman dindirmeyin" dedi.

Konuşmaların ardından fakülte ve yüksekokullardan mezun olan öğrencilere mezuniyet belgeleri verildi.

Tören bütün öğrencilerin havaya keplerini fırlatmaları ile sona erdi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Elazığ haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Elazığ Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Elazığ'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Bilal Üstündağ, Elazığ, Fahrettin Göktaş, Fırat Üniversitesi, Rektör, Spor, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir