Reklamlar

Prof. Dr. Fahrettin Göktaş

Fahrettin Göktaş

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş kimdir? 1963 Yılında Erzurum'da Doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Erzurum'da tamamladı. Göktaş, 1986 yılında Fırat Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1987 yılında Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü'nde Araştırma Görevlisi olarak işe başladı. Fahrettin Göktaş 1989 yılında Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisansını tamamladı.

Tümünü Göster

Daha sonra 1992-1995 yılları arasında İngiltere Bristol Üniversitesinde Nükleer Reaksiyon Kinetiği alanında doktorasını tamamladı. 1995 yılında Amerika Birleşik Devletleri Argon National Laboratuvarında çalışma konusu ile ilgili araştırmalarda bulunmuştur.

Fahrettin Göktaş 1996 yılında Doçent ve 2001 yılında da profesörlük unvanını aldı. Profesör Göktaş'ın çeşitli uluslararası dergide 45 makalesi yayınlanmıştır. Ayrıca ulusal ve uluslararası konferanslarda sunmuş olduğu 47 adet bildirisi mevcuttur. Aynı zamanda bir adet uluslararası patenti ve yayınlanmış 2 kitabı mevcuttur. Bilimsel çalışmalarına çeşitli araştırmacılar tarafından 335 atıf yapılmıştır. 4 uluslararası ve 2 ulusal dergide hakemlik yapmaktadır. Şimdiye kadar 5 Doktora ve 9 Yüksek Lisans Tezi yönetmiştir.

Bilimsel çalışmaları yanında, 1996-2011 yılları arasında Atom ve Molekül Fiziği Anabilim Dalı Başkanlığı yapmıştır. Ayrıca 2001-2004 yılları arasında Fırat Üniversitesi Bilgi kaynakları ve Kütüphane koordinatörlüğü görevinde bulunmuştur. Aynı zamanda 2005-2011 yılları arasında Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği ile Fakülte Kurulu Profesör Temsilcisi görevlerini yürütmüştür.

2011 yılında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümüne profesör olarak atanan Prof. Fahrettin Göktaş, 2010-2013 Yılları arasında Bartın Üniversitesi Fen Fakültesi Kurucu Dekanı olarak görev yapmıştır.

2014-2015 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı İlk ve Ortaöğretim müfredatlarının yazımı projesinde TÜBİTAK Başkan Danışmanı olarak görev alan Prof. Fahrettin Göktaş, halen TÜBİTAK'ta Akademik Danışmanı olarak Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim ve Özel Yetenekliler projelerinde çalışmaktadır. Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ayrıca Üniversitelerarası Kurul (UAK) Denklik Komisyonu üyesi, İhbar ve Şikayetleri Değerlendirme Komisyonu Başkanı ve UAK Başkan Danışmanı görevlerini sürdürmekte olup, çok iyi derecede İngilizce bilmekte, evli ve üç çocuk babasıdır. Göktaş, son olarak 13 Ağustos 2020 tarihinden itibaren Fırat Üniversitesi Rektörü olarak görev yapmaktadır.

Fahrettin Göktaş'tan Son Haberler

 • İzzetpaşa Camii'nde hafızlık icazet merasimi yapıldı

  Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan sınav sonucu hafızlık belgesi almaya hak kazanan 116 öğrenci için İzzetpaşa Camii'nde hafızlık icazet merasimi düzenlendi. ELAZIĞ - Elazığ İl Müftülüğüne bağlı yatılı Kur'an kurslarında hafızlığını tamamlayan öğrenciler …

  Devamını oku »
 • Elazığ'da Devlet Bahçeli Hatıra Ormanı oluşturuldu

  Elazığ'da 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nde binlerce fidan toprakla buluştu. Oluşturulan hatıra ormanına ise MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli'nin ismi verildi. ELAZIĞ - Gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 …

  Devamını oku »
 • Elazığ'da 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü töreni

  Elazığ'da 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü nedeniyle tören düzenlendi. ELAZIĞ - Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 84. yılı nedeniyle Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ'da da resmi tören ve program düzenlendi. Valilik binası önündeki Atatürk anıtında …

  Devamını oku »
 • Elazığ'da 'Çök, kapan, tutun' tatbikatı yapıldı

  Elazığ'da Kredi ve Yurtlar Kurumunda 'Çök, kapan, tutun' tatbikatı gerçekleştirildi. ELAZIĞ - İçişleri Bakanlığı, AFAD ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğinde Türkiye geneli 81 ilde yapılan 'Çök, Kapan, Tutun' tatbikatı Elazığ'da da gerçekleştirildi. Bu …

  Devamını oku »