Elazığ Güncel

FÜ'de 17. teknoloji fakülteleri dekanlar toplantısı gerçekleştirildi

Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde 17. teknoloji fakülteleri dekanlar toplantısı, 14 üniversitenin dekan ve dekan yardımcılarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde 17. teknoloji fakülteleri dekanlar toplantısı, 14 üniversitenin dekan ve dekan yardımcılarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Elazığ - Mustafa Temizer Konferans Salonunda yapılan toplantının açılışına, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Soner Özgen, Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahar Demirel, üniversitelerin teknoloji fakültesi dekanları, dekan yardımcıları öğretim üyeleri ve davetliler katıldı.

Fırat Üniversitesinin ev sahipliğinde böyle bir toplantının yapılmasını değerli bulduğunu söyleyen Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, toplantıya katılanlara üniversitemiz hakkında çeşitli bilgiler verdi.

Programın açılış konuşmasını yapan Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahar Demirel, Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesinin 2009 yılında kurulduğunu belirterek, 17. teknoloji fakülteleri dekanlar toplantısına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Prof. Dr. Demirel, 2023 yılında Stanford üniversitesinin etkili bilim insanları listesine Araştırma Üniversitesi olan Fırat Üniversitesinden 49 akademisyen listede yer alırken, Teknoloji Fakültesinden de 19 akademisyenin listede yer almasının gurur verici olduğunu sözlerine ekledi.

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir de toplantının verimli geçmesi dileklerinde bulundu.

Açılış konuşmalarının ardından dekanlar toplantısı gerçekleştirildi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Elazığ haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Elazığ Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Elazığ'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Elazığ, Fahrettin Göktaş, Fırat Üniversitesi, Ford, Rektör gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir