Exxen

Exxen

Exxen, Acun Ilıcalı tarafından kuruldu. 1 Ocak 2021 itibarıyla yayın hayatına başlayan bir dijital içerik platformudur. Acun Medya'nın kurucusu ve sahibi Acun Ilıcalı tarafından kurulmuştur. 2021 yılında yayın hayatına başlamış olan Exxen, ilk kez kamuoyuna 24 Eylül 2020 tarihinde Acun Ilıcalı'nın Instagram hesabından, "Yeni dijital platformumuz Exxen’de yakında beraberiz." açıklamasıyla duyuruldu.

Exxen için 1.500 kişilik bir ekip oluşturuldu. Acun Ilıcalı tarafından platformun ücretsiz seçeneğinin olmayacağı, reklamlı ve reklamsız olmak üzere ücretli iki paketin olacağı belirtildi. Platformun yıllık bütçesinin ise 900 milyon TL olacağını açıkladı.

Platform içerisinde dizi, reality show, yarışma, belgesel ve çocuk programı gibi farklı yaş gruplarına hitap eden yapımların yer alacağı açıklandı. Aynı zamanda televizyonda ticari sebepler nedeniyle yayınlanamayan 20 ya da 40 lık kısa içeriklerin platformda yayınlanacağı belirtildi.

Bir başka Acun Medya yapımı olan Yetenek Sizsiniz Türkiye programının isminin de belirlenmesinde rolü olan Ali Taran'ın önerisiyle, platformun adı Exxen olarak belirlendi.