Erzurum Şehir Hastanesinin çevresi ortak yol projesiyle değişecek

ERZURUM - Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Atatürk Üniversitesi, ortak hazırladıkları projeyle üniversite ve şehir hastanesi arasındaki yol ve duvar çalışmalarını birlikte yapacak.

Erzurum Şehir Hastanesinin çevresi ortak yol projesiyle değişecek

- Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Üniversitesi, ortak hazırladıkları projeyle üniversite ve şehir hastanesi arasındaki yol ve duvar çalışmalarını birlikte yapacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı ve Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, birlikte yapılacak projeyi yerinde inceleyerek yapılan çalışmaları inceledi.

Üniversite ile şehir hastanesi arasındaki sınırları belirlemek, yeni bir koridor oluşturmak için yapımına başlanan yol ve duvar çalışmaları aynı zamanda çevreye farklı bir görünüm kazandıracak.

Prof. Dr. Çomaklı, incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, gelecek yıllarda hastane ve çevresinde artacak trafik yoğunluğunun bu proje sayesinde rahatlayacağını aktardı.

Üniversite ve hastane arasındaki ulaşımın da aksamadan sürmesi için çalışmaların biran önce bitirileceğini belirten Çomaklı, destekleri ve özverili çalışmaları için Sekmen'e teşekkür etti.Kaynak:AA


Editörün Seçtikleri

Tarihi Ahmed-i Hani Türbesi'nde "Ayasofya" etkinliği

Milli kayaklı koşucular, olimpiyat kotası için asfaltta ter döküyor

Ağrı'da sağanak nedeniyle bazı evleri ve tarım arazilerini su bastı

Ağrı'da hasara neden olan selin izleri siliniyor

Cezayir'de inşattan düşüp ölen dayı ile yeğeninin cenazesi Ağrı'da defnedildi

Yorum Ekle