Erzurum Güncel

Erzurum polisi "Yolun sonu bayram olsun" diye sıkı trafik denetimi yapıyor

ERZURUM - Erzurum'da polis ekipleri, Kurban Bayramı öncesi "Yolun sonu bayram olsun" sloganıyla sıkı trafik denetimi yapıyor.

Erzurum - Erzurum'da polis ekipleri, Kurban Bayramı öncesi "Yolun sonu bayram olsun" sloganıyla sıkı trafik denetimi yapıyor.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ekipleri, Kurban Bayramı öncesi kent genelinde denetimlerini artırdı.

"Yolun sonu bayram olsun" sloganıyla yapılan denetimlerde polisler sürücüleri trafik kurallarına uymaları yönünde bilgilendirerek uyarılarda bulunuyor.

Ekipler, güvenlik önlemi alarak durdurdukları araç sürücülerini, emniyet kemerlerini takmaları, sık sık mola vermeleri, seyir halindeyken cep telefonuyla ilgilenmemeleri, hız sınırlarına uymaları, takip mesafelerini korumaları ve trafik levhalarına uymaları konusunda uyarıyor.

Sürücülerden 53 yaşındaki Cemal Sibirlioğlu, AA muhabirine, denetimlerin sıkılaştırılmasından ötürü memnun olduğunu söyledi.

Sibirlioğlu, bayramda yolların çok kalabalık olduğunu ve sürücülerin daha dikkatli olması geretiğini belirterek, "Ekipler, arabalarımın ruhsatını ve evraklarımı kontrol ettiler. Sürücüler uykusuz yola çıkmasın, geçmiş olsun ya da başın sağolsun değil de hoş geldin densin. Hız felaket getirir, şoförlük şakaya gelmez. Acele edilmemeli, gidilecek yere 30-45 dakika geç gidilir ama sağ salim gidilir." dedi.

Sürücü Selçuk Gül de sürekli yollarda olduğunu ve bayram öncesi trafiğin çok yoğun olduğunu anlattı.

Gül, ailesiyle Samsun'a gideceğini ifade ederek, "Trafik ekiplerimiz denetimlere başlamışlar. Ben çok memnun kaldım, emniyet kemerimi ve ehliyetimi kontrol ettiler. Vatandaşlarımızı hızlı gitmemeleri için uyarıyorum çünkü çok fazla trafik var, yolcu güvenliği çok önemli." diye konuştu.

Erzurum polisi Yolun sonu bayram olsun diye sıkı trafik denetimi yapıyor1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Erzurum, Kurban Bayramı, Polis gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir