Erzurum Yaşam

Erzurum'dan bir ayda 90 bini kişi uçtu

Erzurum Havaalanından Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) rakamlarına göre, Mayıs ayı içinde takribi 90 bini kişi uçtu.

Erzurum Havaalanından Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) rakamlarına göre, Mayıs ayı içinde takribi 90 bini kişi uçtu.

Erzurum - Erzurum Havaalanından 2024 yılının Mayıs ayında 615 uçuş gerçekleşti ve toplam 90 bin 115 kişi uçtu. Mayıs ayı içinde Erzurum Havalimanından 600 iç hat ve 15 dış uçuş gerçekleşti. 2023 yılının aynı döneminde ise toplam 731 iç hat uçuşu gerçekleşti ve 101 bin 964 kişi uçmuştu. Erzurum'da bir ayda 88 bin 676 iç hatlar ve 4 bin 39 kişi dış hatlardan uçak hizmetinden yararlandı. Mayıs ayı içinde Erzurum'dan 536 ticari uçuş olurken toplam 581 ton yük trafiği yaşandı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Erzurum, Erzurum Havalimanı gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir