Erzurum Asayiş

Erzurum'da PKK/KCK'ya yönelik operasyon

Erzurum polisi PKK/KCK terör örgütüne yönelik yaptığı operasyonda S.K. isimli şahsı gözaltına aldı.

Erzurum polisi PKK/KCK terör örgütüne yönelik yaptığı operasyonda S.K. isimli şahsı gözaltına aldı.

Erzurum - Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, PKK/KCK terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilerek engellenmesine yönelik yapılan çalışmalar çerçevesinde; PKK/KCK terör örgütünün sözde cezaevi dış koordinasyon isimli oluşumu içerisinde faaliyet yürüttüğü yönünde hakkında bilgiler bulunan S.K. isimli şahıs, Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 26.06.2024 günü Karayazı ilçesinde düzenlenen operasyon sonucu yakalanarak gözaltına alındı. Şahsın ikametinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyal ve doküman ele geçirildi.

S.K. isimli şahıs, TEM Şube Müdürlüğünde gerekli işlemlerin tamamlanması akabinde adli mercilere sevk edildi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Asayiş haberleri de dahil olmak üzere, Erzurum, Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü, Gözaltı, Karayazı, Operasyon, Polis gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir