Erzurum Güncel

Erzurum'da öğrenciler tiyatro oyununda Milli Mücadele kahramanlarını canlandırdı

Adnan Menderes Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Yanık:
- "Buradaki temel felsefemiz, çocuklarımızın milli duygularını harekete geçirmek, sorumluluk bilinci, vatan sevgisi ve millet olma şuurunu uyandırmaktır"

Erzurum - Erzurum'da Aziziye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Adnan Menderes Anadolu Lisesi Tiyatro Kulübü'nce hazırlanan "Bir Kalemin Işığında" tiyatro oyunu sahnelendi.

Kulüp öğretmeni İsmail Demir'in yazdığı ve Saniye Girgin'in yönettiği oyun, İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde öğrencilerle buluşturuldu.

Lise öğrencileri, oyunda Milli Mücadele döneminin iki önemli kahramanı İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy ile Halide Edip Adıvar'ı canlandırdı.

Adnan Menderes Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Yanık, AA muhabirine, Cumhuriyet'in 100. yılı kapsamında okulun tiyatro kulübü tarafından "Bir Kalemin Işığında" oyununun hazırlandığını söyledi.

Öğrencilerin 6 ay oyuna hazırlandığını dile getiren Yanık, "İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy ve Milli Mücadele'nin en önemli kahramanı olan Halide Edip Adıvar'ı oyunda canlandırmaya çalıştık. Buradaki temel felsefemiz, çocuklarımızın milli duygularını harekete geçirmek, sorumluluk bilinci, vatan sevgisi ve millet olma şuurunu uyandırmaktır." dedi.

Okul olarak 6 yıldır tiyatro ile ilgilendiklerini anlatan Yanık, imkanlar doğrultusunda başka illerde de bu tiyatro oyununu sahnelemeyi planladıklarını dile getirdi.

ERZURUM - Öğrenciler tiyatro oyununda Milli Mücadele kahramanlarını canlandırdı1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Aziziye, Dadaş, Erzurum, İsmail Demir, Kale, Tiyatro gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir