Erzurum Ekonomi

Erzurum'da genç girişimciler toplandı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Erzurum Genç Girişimciler Kurulu (GGK) İcra Komitesi, Haziran ayı olağan toplantısını İsmail Suci başkanlığında gerçekleştirdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Erzurum Genç Girişimciler Kurulu (GGK) İcra Komitesi, Haziran ayı olağan toplantısını İsmail Suci başkanlığında gerçekleştirdi.

Erzurum - ETSO'da düzenlenen İl GGK İcra Komitesi toplantısında ilk olarak, Haziran ayı faaliyetleri değerlendirildi. İcra Komitesi üyelerinin 2.OSB 3. Etap alanın genişletilmesi ilgili süreç hakkında bilgilendirildiği toplantıda, GGK Başkanı İsmail Suci ile KGK Başkanı Kübra Alioğulları'nın Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile yapılan ortak çalışmaları değerlendirildi, yapılacak müşterek projeler hakkında kurul üyelerine bilgi verildi.

ETSO bünyesinde faaliyet gösteren Erzurum Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi'nin (ABİGEM) hazırladığı, ETSO Dijital Arşiv Projesi'nin, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Saim Özakalın tarafından, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Ahmet Şimşek'e sunulduğunu belirten İl GGK Başkanı İsmail Suci, Kalkınma Ajansından sağlanacak destekle hayata geçirilecek bu projenin, Oda üyelerinin fayda göreceği çok önemli bir proje olacağını ifade etti.

Toplantıda, Atatürk Üniversitesi (AÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) ile 2024-2025 Eğitim-Öğretim Yılı Staj Protokolü hazırlık çalışmaları görüşülerek, Staj protokolü kapsamında 4.sınıfa geçen öğrencilere yönelik iş ve çalışma hayatı için önemli bir başlangıç olma imkanı tanıyacak faaliyetler istişare edildi.

Toplantıda ayrıca, Avrupa Birliği projelerine katılmak adına gerekli hazırlıkların yapılacağı ifade edildi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Ekonomi haberleri de dahil olmak üzere, Atatürk Üniversitesi, Erzurum, Saim Özakalın, Spor, TOBB, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir