Erzurum Yaşam

Erzurum'da dört mevsimi yaşatan doğa yürüyüşü

Erzurum'da 25 kişilik yürüyüş grubu 16 kilometrelik doğa yürüyüşü ile adeta dört mevsimi bir arada yaşadı.

Erzurum'da 25 kişilik yürüyüş grubu 16 kilometrelik doğa yürüyüşü ile adeta dört mevsimi bir arada yaşadı.

Erzurum - Erzurum Yürüyüş ve Palandöken Masterler Koşu Grubu, Erzurum İspir Yağlı Köyü-Başyatağan Gölü güzergâhında gidiş-dönüş 16 km'lik bir doğa yürüyüşü düzenledi. Yürüyüş güneşli bir havada başladı, yaylalardaki serin sular geçildi, dolu yağışı onları durdurmadı, yaz ortasında karlı dağları aştılar, fırtına hızlarını kesmedi ve hep birlikte yağmur altında ıslandılar.

Sabah saat 06.15'de Erzurum Atatürk Üniversite girişinden hareketle başlayan etkinlikte, 07:00 'da Yağlı köyüne varıldı ve 2300 metre rakımdan başlayan yürüyüş, buradan, Başyatağan gölleri istikametinde yaylaların ve göllerin muhteşem manzarası ve kuş sesleri eşliğinde, 3180 metre rakımda bulunan zirve noktasına ulaşıldı. Dönüşte havanın bozması ve dolu yağışına yakalanılmasına rağmen, toplamda 7,5 saat süren yürüyüş katılımcılar için muhteşem bir deneyim oldu. Tabiatla iç içe doğal bir terapi olan gezi, akşam 17:00'de Erzurum'a dönüşle sonlanmış oldu. Katılımcıların büyük ekseriyatının bu yürüyüşleri devamlı katılanlar olmasına rağmen, ilk defa katılanlarda oldu ve kendileri için muhteşem bir deneyim oldu.

Bu doğa yürüyüşleri, Erzurum'un farklı bölgelerine, her hafta düzenli olarak doğa yürüyüşü düzenleyen, EYG (Erzurum Yürüyüş Grubu) koordinatörü Ziya Amil koordinasyonunda gerçekleştirildi. Organizasyona yaklaşık 25 kişilik bir grup olarak katıldı. Mevsimsel olarak bölgede doğanın yemyeşil olduğu Haziran ayında bu yürüyüşü gerçekleştirmek, katılımcı doğa severler için inanılmaz derece keyifli olduğu ifade edildi. Erzurum Yürüyüş grubu ve Palandöken Masterler Koşu Grubu üyeleri, "İddia ediyoruz, doğa severler için, en güzel parkurlar Erzurum ve çevresinde bulunmaktadır, tüm doğa severleri Bölgemize davet ediyoruz. Parkurlarımız konusunda çok iddialıyız." dediler.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Erzurum, İspir, Kilometre, Palandöken gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir