Erzurum Güncel

Erzurum'da DENEYAP heyecanı

Erzurum'da DENEYAP Teknoloji Atölyeleri Uygulama Sınavına katılan yüzlerce öğrenci final için ter döktü.

Erzurum'da DENEYAP Teknoloji Atölyeleri Uygulama Sınavına katılan yüzlerce öğrenci final için ter döktü.

Erzurum - Ülkemizin kalkınması için olmazsa olmaz görülen Milli Teknoloji Hamlesi'nin itici gücünü oluşturmak, teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireyler yetiştirmeyi amaçlayan DENEYAP Teknoloji Atölyeleri'ne dahil olmak isteyen 4. sınıf ve 5. sınıf, 8. sınıf, 9. sınıf ve lise hazırlık sınıfı kademesindeki öğrencilerin belirlenmesi amacıyla Erzurum'da uygulama sınavı yapıldı. Başvuru yapan adaylar Matematik, Fen, Algoritma ve Genel Kültür alanlarından oluşan toplam 40 soruluk E-sınav, Çevrim İçi Eğitim ve Görev Tamamlama, Uygulama Sınavı olmak üzere üç aşamadan oluşan seçme sürecinden geçiyor. Belirlenen kontenjan dahilinde süreci başarıyla tamamlayan öğrenciler DENEYAP Teknoloji Atölyeleri'nde 36 aylık bir eğitim programına dahil olacak.

Erzurum Recep Tayyip Erdoğan Fuar Kongre Merkezi'ndeki uygulama sınavının geleceğin teknoloji yıldızlarını belirlemede önemli bir basamak olduğunu ifade eden Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zafer Aynalı, "Yaklaşık 600 öğrencimizin katıldığı sınavın ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. Biz Erzurum Bilim olarak bu anlamdaki her türlü girişime katkı yapıyoruz" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Erzurum, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Recep Tayyip Erdoğan, Zafer Aynalı gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir