Erzurum Yaşam

Erzurum'da 6 ayda 6 bin 126 işletme denetlendi

Erzurum İl Tarım Müdürlüğü'nce yem, gıda ve gıdayla temas eden madde ve malzeme üreten işletmelere yönelik denetimler bayram öncesi yoğunlaştırıldı.

Erzurum İl Tarım Müdürlüğü'nce yem, gıda ve gıdayla temas eden madde ve malzeme üreten işletmelere yönelik denetimler bayram öncesi yoğunlaştırıldı.

Erzurum - 2004 yılı içerisinde bugüne kadar 6 bin 126 işletmede, 7 bin 557 denetim yapılırken denetimlerde olumsuzluk tespit edilen 53 işletmeye cezai işlem uygulandı.

Analize dayalı yapılan çalışmalarda 159 numuneden 11 olumsuz sonuç geldiği, 23 numunenin ise sonucunun beklendiği belirtildi.

Aynı dönem içerisinde Alo Gıda hattına 193 başvuru yapıldığı, yapılan bildirimler sonucunda 20 olumsuz durumla karşılaşıldığı, 18 başvurunun işleminin devam ettiği açıklandı.

Ayrıca zehirlenme konusunda 7 vakanın, 5'inin olumsuz sonuçlandığı ve 1 vakanın işlemlerinin devam ettiği açıklandı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Erzurum gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir