Erzincan Yaşam

Erzincan'da sıcaktan bunalanlar Girlevik Şelalesi'nde doğayla iç içe serinliyor

Sıcaklıkların artmasıyla bayram tatilinde şehrin stres ve gürültüsünden uzaklaşıp serin yerlerde vakit geçirmek isteyenler, yeşil örtüsü ve doğal güzelliğiyle öne çıkan Girlevik Şelalesi'nde yoğunluk oluşturdu

Erzincan - KEMAL ÖZDEMİR - Erzincan'da sıcaktan bunalanlar, Munzur Dağı eteklerindeki 9 ayrı kaynaktan gelen suların yaklaşık 40 metreden döküldüğü Girlevik Şelalesi'nin serin havasında doğayla iç içe zaman geçiriyor.

Kent merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunan ve Munzur Dağı eteklerindeki Kalecik köyü sınırlarında kaynak sularının birleşmesiyle oluşan Girlevik Şelalesi, 21 Ekim 2021'de "Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı" olarak tescil edildi.

Sıcaklıkların artmasıyla bayram tatilinde şehrin stresinden ve gürültüsünden uzaklaşıp serin yerlerde vakit geçirmek isteyen ziyaretçiler, yeşil örtüsü ve doğal güzelliğiyle öne çıkan şelalede yoğunluk oluşturdu.

Şelalenin serin esintisinde suya girip piknik yaparak aileleriyle vakit geçirenler, güzel manzarada hatıra fotoğrafı çektirdi.

Doğa harikası bölgeye çevre illerden çok sayıda misafirin de geldiği gözlendi.

Ailecek eğleniyor, serinliyor ve suya giriyoruz

Ziyaretçilerden Büşra Sevük, AA muhabirine, şelaleye daha önce birçok kez gelmelerine rağmen güzelliğine doyamadıklarını söyledi.

Girlevik'e her geldiklerinde hayranlıklarının bir kat daha arttığını ifade eden Sevük, şöyle konuştu:

"Her sene yaklaşık 10-15 kişilik gruplarla gelip burada pikniğimizi yapıyoruz. Ailecek eğleniyor, serinliyor ve suya giriyoruz. Burayı herkese tavsiye ediyorum. Şu an farklı şehirlerden insanlar var. Biz de Kurban Bayramı vesilesi ile kuzen ve akrabalarımızla burada bir araya geldik. Gayet güzel gidiyor, eğleniyoruz."

Burayı çok beğendim, su çok soğuk

Zeynep Adar ise kente ilk kez geldiğini anlatarak, "İlk kez Girlevik Şelalesi'ni gördüm. Burayı çok beğendim, su çok soğuk. Ziyaret edenlere tavsiyem suda çok kalmasınlar. Ben şelale aşığı birisiyim, çok severim. Ankara'da küçük küçük şelaleleri gördüm, orada bu kadar büyüğü yoktu. Burayı gerçekten çok beğendim." ifadelerini kullandı.

İstanbul'dan Harun Göker de bölgenin doğasını çok beğendiklerini belirtti.

Sıcak havada şelalenin serinliğinin insanı rahatlattığını dile getiren Göker, "İstanbul'dan bayram tatili için Erzincan'a geldik. Burayı çok beğendik, gayet güzel. Yeşil ve serin bir ortam var. Geldiğimize ve o kadar yolu kat ettiğimize gerçekten değdi. Buraya her mevsim, kışın ve sonbaharda gelinebilir diye düşünüyorum. Her mevsim ayrı bir güzelliği olur. Atmosferi çok güzel. İlk defa Erzincan'da böylesine güzel ve büyük bir şelale görmek nasip oldu. Herkese tavsiye ederim, mutlaka gelip burayı görsünler." diye konuştu.

ERZİNCAN - Sıcaktan bunalanlar Girlevik Şelalesi
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzincan haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzincan Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzincan'ın dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Erzincan, Girlevik Şelalesi, Kale, Kilometre, Kurban Bayramı gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir