Erzincan Yaşam

Erzincan'da bayramlaşma töreni düzenlendi

ERZİNCAN - Erzincan'da Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni yapıldı.

Erzincan - Erzincan'da Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni yapıldı.

Erzincan Valiliği önünde düzenlenen programda, Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım, Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu ile törene katılan protokol üyeleri ve vatandaşlarla bayramlaştı.

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği törende konuşan Yıldırım, Erzincan'ın kardeşlik ve hoş görü şehri olduğunu belirtti.

Kentte bir süre önce acı olay yaşandığını ifade eden Yıldırım, "İliç madeninde 9 canımızı toprağa verdik. Olağanüstü, insan üstü bir gayretle yapılan çalışmalar sonunda toprak altında bir bedenimiz kalmadı. Bu acıyı hafifletmek için, gecesini gündüzüne katarak, gayret eden bütün görevlilere, İliç halkına bu vesileyle şükranlarımı sunuyorum. Onlar bir maden şehidi, şehit kardeşlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, başsağlığı diliyorum." dedi.

Yıldırım, güvenlik güçlerine fedakarca çalışmalarından ötürü teşekkür ederek, görevlerinde başarı diledi.

Bayramların, kırgınlıkları sona erdirme günü olduğunu aktaran Yıldırım, şöyle devam etti:

"Yarın idrak edeceğimiz mübarek Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum. Bayramın sağlık içinde, huzur içinde, sevdiklerimizle, akraba ve dostlarımızla en güzel şekilde geçmesini Allah'tan niyaz ediyorum. Bayramlar yakınlaşmaktır, bayramlar, kucaklaşmaktır, bayramlar birlik ve beraberliği en yükseğe çıkarmaktır, dargınlıkların sona ermesi ve kucaklaşma günleridir. Bu vesileyle aranızda geçmişte öyle veya böyle kırgınlıklar oluşmuşsa bugünü de bu mübarek günlerde vesile bilerek bu kırgınlıklara da son verelim."

Bayramlaşma törenine, 3. Ordu Komutanı Korgenaral Veli Tarakcı, AK Parti Milletvekili Süleyman Karaman, CHP Milletvekili Mustafa Sarıgül, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, siyasi partilerin il başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, bazı kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Erzincan
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzincan haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzincan Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzincan'ın dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, AK Parti, Akın Levent, Ali Yıldırım, Bekir Aksun, Belediye, CHP, Erzincan, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Erzincan Valiliği, İliç, Kurban Bayramı, Mustafa Sarıgül, Rektör, Şehit, Süleyman Karaman gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir