Enver Hakan Zengince

Son dakika Enver Hakan Zengince haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ve yeni güncel Enver Hakan Zengince haberleri anında bu sayfada bulunmaktadır.

Enver Hakan Zengince
Enver Hakan Zengince

Digor Kaymakamı Enver Hakan Zengince kimdir? Ordulu olup, 1980 yılında Ordu'nun Kumru İlçesinde doğdu. İlk ve orta tahsilini Kumru'da tamamladı. Daha sonra 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönelimi Bölümünden mezun oldu. Kaymakam Enver Hakan Zengince mezuniyete müteakip İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Encümen Murakıbı olarak çalıştı.

2011 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanmıştır. Daha sonra Zonguldak Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine başladı. Kaymakam Enver Hakan Zengince Zonguldak İlinde Valilik stajını, Çanakkale-Biga İlçesi ile Artvin-Arhavi ilçesinde Refiklik stajını ve Yozgat ilinde Mülkiye Teftiş stajını tamamladı.

Ayrıca İngiltere Sheffield şehrinde The University of Sheffield'da 1 yıl süre ile yabancı dil eğitimi aldı. Aynı zamanda İngiltere Yerel Yönetim Yapısı üzerine çalışmalarda bulunmuştur. Daha sonra Londra Başkonsolosluğunda Büyükelçilik stajını tamamladı.

Karabük-Eskipazar İlçesinde Kaymakam Vekilliği, Eskişehir-Beylikova İlçesi ile Malatya-Darende İlçesinde Kaymakamlık görevinde bulundu. Son olarak 07/08/2019 tarihli 2019/268 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama kararı ile Digor Kaymakamı olarak atanmıştır. Kaymakam Hakan Zengince Tuğba ZENGİNCE ile evlidir.

Bu Sayfaya Emoji İle Tepki Ver!

Diğer Haberler

Kategoriye Ait Diğer Sayfalar

Paylaşmak İstermisin?