Elazığ Güncel

Elazığ'da çıkan yangın kontrol altına alındı

ELAZIĞ - Elazığ'ın Baskil ilçesinde çıkan yangın ekiplerin müdahalesiyle kontrol altına alındı.

Elazığ - Elazığ'ın Baskil ilçesinde çıkan yangın ekiplerin müdahalesiyle kontrol altına alındı.

Elazığ-Malatya kara yolu Aladikme köyü mevkisinde henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle büyüdü.

İhbar üzerine bölgeye sevk edilen Orman Bölge Müdürlüğü personeli ve diğer ekiplerin müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı.

Yangın nedeniyle Elazığ-Malatya kara yolunda trafik akışı ekipler tarafından kontrollü sağlandı.

Valilikten yapılan açıklamada, kısmen ormanlık alanın da etkilendiği yangına, Orman Bölge Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Elazığ Belediyesi ve Kovancılar Belediyesi itfaiye ekipleri, 58 jandarma komando, 34 jandarma trafik personeli, 3 ambulans ve 1 UMKE timi, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı 2 TOMA timi ve arazöz ile Malatya'dan takviye itfaiye ekipleri ile müdahale edildiği belirtildi.

Vali Ömer Toraman'ın yangın söndürme çalışmalarını yerinde inceleyerek koordine ettiği bildirilen açıklamada, yangının kontrol altına alınmasına müteakip soğutma çalışmalarının sürdüğü kaydedildi.

Baskil Kaymakamı Ömer Tuğrul Kundakçı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş de yangın söndürme çalışmalarını takip etti.

Elazığ
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Elazığ haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Elazığ Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Elazığ'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ali Şiş, Baskil, Belediye, Elazığ, Elazığ Belediyesi, itfaiye, Jandarma, Kovancılar, Kovancılar Belediyesi, Malatya, Ömer Toraman, Ömer Tuğrul Kundakçı, Yangın gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir