Elazığ Yaşam

Elazığ'da 'Bir yetime aile olma' paneli düzenlendi

Elazığ İl Müftülüğü tarafından 'Bir yetime aile olmak' konulu panel düzenlendi.

Elazığ İl Müftülüğü tarafından 'Bir yetime aile olmak' konulu panel düzenlendi.

Elazığ - Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kültür Merkezi konferans salonunda, Aile ve Dini Rehberlik Bürosu faaliyetleri kapsamında düzenlenen panele Kur'an kursu öğreticileri ve vatandaşlar katıldı. Panel Din Hizmetleri Uzmanı Yusuf Alataş'ın 'Dini referanslarda koruyucu ailelik' hakkındaki konuşmasıyla başladı. Alataş, ''Dinimizin gereği yetimlere bakmakla sorumluyuz onlara şefkat göstermek zorundayız, bakıma ihtiyaç hisseden çocuklara el uzatmak Müslümanların görevlerindendir" dedi.

Panelde sosyolog Fulya Tutak ve sosyal çalışmacı Aysun Doğan Genç, koruyucu ailenin önemine değinirken koruyucu aile nedir, kimler koruyucu aile olabilir, devletin koruyucu aileye ve çocuğa sağladığı destekler nelerdir gibi konular hakkında bilgi verdi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Elazığ haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Elazığ Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Elazığ'ın dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Elazığ, Elazığ İl Müftülüğü, Tutak gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir