Elazığ Güncel

Elazığ'da "25. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları" başladı

ELAZIĞ - Elazığ'da "25. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları" kapsamında Şairler Yürüyüşü gerçekleştirildi.

Elazığ - Elazığ'da "25. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları" kapsamında Şairler Yürüyüşü gerçekleştirildi.

Şair Abay Kunanbay anısına ve "birlik" temasıyla düzenlenen etkinliğe, Kırgızistan, Kazakistan, Azerbaycan, Doğu Türkistan, KKTC, Irak ve Türkiye'den 21 şair katıldı.

İzzetpaşa Camisi önünde toplanan şairler, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar, Türk bayrakları ve mehter takımı eşliğinde Valilik Meydanı'na kadar yürüdü.

Meydanda, Elazığ Belediyesi mehter takımı ve halk oyunları ekibi gösteri sundu.

Vali Ömer Toraman, programın açılışında, "Uluslararası Hazar Şiir Akşamları" etkinliğinin Şairler Yürüyüşü ile başladığını söyledi.

Uzun süre ara verildikten sonra etkinliğin yeniden başlamasından mutluluk duyduğunu ifade eden Toraman, etkinliğin Valilik, Elazığ Belediyesi, Fırat Üniversitesi, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde yapıldığını aktardı.

Programın önemli olduğunu dile getiren Toraman, şöyle konuştu:

"Anlamları olan bir etkinlik. Bunu tekrar düzenlemiş olmak bizim için mutluluk verici. 25 yıl az bir zaman değil, inşallah nice çeyrek yıllara diyelim. Bu yıl 'birlik' teması üzerinde tertiplendi. Türk dünyasında bir uyanış var. 'Dilde, fikirde, işte birlik.' sloganının bugün de canlı tutulması için atılmış bir adım. Biz biriz, ata topraklarıyla Anadolu'yu birleştiren büyük bir milletiz. Bu yüzden temamız birlik."

ELAZIĞ - 25. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları başladı1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Elazığ haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Elazığ Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Elazığ'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Elazığ, Elazığ Belediyesi, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Fırat Üniversitesi, Ömer Toraman, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir