DAKA Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı

HAKKARİ - Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Yönetim Kurulu'nun 2019 yılı 7. toplantısı, Hakkari Valisi ve DAKA Yönetim Kurulu Başkanı İdris Akbıyık'ın başkanlığında yapıldı.

DAKA Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı

HAKKARİ - Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Yönetim Kurulu'nun 2019 yılı 7. toplantısı, Valisi ve DAKA Yönetim Kurulu Başkanı İdris Akbıyık'ın başkanlığında yapıldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, valilik salonunda toplantıya katılan Akbıyık, yıldırım düşmesi sonucu şehit olan askerlere Allah'tan rahmet dileyerek, yakınlarına başsağlığı temennisinde bulundu.

DAKA'nın 2019 yılının 7. Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirdiklerini belirten Akbıyık, Fizibilite Desteği Programı kapsamında sunulan proje başvurularını, 2020 yılı çalışma programı ve bütçesini, personel istihdamı ile ilgili konuları ve ajans desteği ile devam eden mali destek programları kapsamında yürütülen projelerde kaydedilen ilerlemeleri görüşeceklerini ifade etti.

DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray da gündem maddelerini aktararak, konuşma yaptı.

Valisi Oktay Çağatay, Muş Valisi İlker Gündüzöz, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya ve Bitlis İl Genel Meclisi Başkanı Cemalettin Kinç'in olumsuz hava koşulları nedeniyle telekonferansla katıldığı toplantıda, Hakkari İl Genel Meclisi Başkanı Nazmi Coşkun ve Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş hazır bulundu.(AA)


Editörün Seçtikleri

Ağrı Valisi Varol, Belediye Başkanı Sayan'ı ziyaret etti

Ağrı Valiliği Kovid-19'a karşı ek tedbirler aldı

Minik Leyla'nın ölümüne ilişkin yargılanan amcadan "Leyla benim ciğerim" savunması

Ağrı'da sınavlara hazırlanan öğrenciler için ücretsiz kurs düzenleniyor

Ağrı'daki selde 2 bin dekar tarım arazisi zarar gördü, 2 ahır yıkıldı

Yorum Ekle