Halil İbrahim Güray

Son dakika Halil İbrahim Güray haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ve yeni güncel Halil İbrahim Güray haberleri anında bu sayfada bulunmaktadır.

Halil İbrahim Güray
Halil İbrahim Güray

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray kimdir? 1978 doğumlu olup 1978 yılında Van'da doğdu. Lisans ve yüksek lisans eğitimini Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünde tamamlayan Güray, aynı bölümde doktora eğitimine devam etmektedir. Halil İbrahim Güray, çalışma hayatına 2003 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Milletvekili Danışmanı olarak başladı. Güray daha sonrasında sırasıyla;

  • Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda Gıda Mühendisi ve Gıda Denetçisi,
  • Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nda Uzman olarak çalışan Güray, 2009 yılında kurulan Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nda Uzman olarak göreve başlamıştır.

Ajans bünyesinde İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı ve İdari ve Mali İşler Birim Başkanı görevlerinde bulunan Güray, 23 Mart 2017 tarihinde Genel Sekreter Vekili olarak görevlendirildi. 21 Ağustos 2017 tarihinde ise Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliğine asaleten atandı. Kuruluşundan beri DAKA'da görev yapan Güray, bu süreçte yurt içi ve yurt dışında bölgesel kalkınma ve kalkınma ajansları hakkında önemli tecrübeler edinmiştir. İyi derecede İngilizce bilen Güray, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Son Dakika Halil İbrahim Güray Haberleri

Bu Sayfaya Emoji İle Tepki Ver!

Kategoriye Ait Diğer Sayfalar

Paylaşmak İstermisin?