Erzurum Yaşam

Dadaşlar yayla şenliğinde buluştu

ESAV (Erzurum Sosyal İktisadi Araştırma ve Geliştirme Vakfı ) tarafından yayla şenlikleri düzenlendi.

ESAV (Erzurum Sosyal İktisadi Araştırma ve Geliştirme Vakfı ) tarafından yayla şenlikleri düzenlendi.

Erzurum - Çamlıdere Yaylası Aluç Dağı piknik ve mesire alanında düzenlenen şenliklere siyaset dünyasının yanı sıra iş insanları ve bin 400 civarında Erzurumlu katıldı. Programa yaşlı ve düşkünler yurtları ile yaşlı bakım evlerinde bulunan Erzurumlulara özel araç çıkartılarak yayla şenliklerine katılımları sağlandı. Program sunucuları Baki Apaydın ve Şerif Çöpürgenzli güzel bir ikili oluşturarak güzel bir sunum yaptılar. ESAV Erzurum bar ekibinin gösterisiyle başlayan şenlikler, halk ozanları Ali Oltulu, Muhsin Vural, Zeki Erdali, Yakup Temelli ve Beyzade Arslan'ın birbirinden güzel söylemleri ile devam etti. Halk Ozanı Beyzade Arslan'ın arada bir esprili fıkralar anlatması katılımcıların neşe kaynağı oldu.

ESAV Genel Başkanı Veysel Karani Aksungur, etkinlikte yaptığı konuşmadaGazze şehitlerini rahmetle andıklarını ve yaralılara acil şifa dilediklerini belirterek, '' Vakfımızın her yıl düzenli olarak gerçekleştirmeye çalıştığı yayla şenliklerine hepiniz hoş geldiniz. Kış mevsiminden çıkıp bahar ayları veya yaz aylarına girişte düzenlemeye çalıştığımız yayla şenlikleri Erzurum'un kültürel etkinliklerinden bir tanesidir. Bizler vakıf olarak Erzurum olan her yerde varız. Erzurum bizim ortak paydamız olup vaz geçilmezimizdir. Şehrin gürültüsü ve stresinden uzak olmak isteyen Dadaşlarımız Yayla şenliklerinde bir araya geliyor, eski tabirle herfene misali insanlarımız kaynaşıyor. Şehre yeni gelenler birbirleriyle tanışıyor, böylelikle Dadaş kültürümüz Ankara'da yaşatılıyor. Bu anlamda şenliklerimize katkısı olan şube başkanlarımıza, siyasilerimize, iş adamlarımıza, Erzurum basınına, sanatçılarımıza, halk ozanlarımıza, şenliklerimize katkısı olan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.'' dedi.

Yayla şenliğinde Haluk Dadaş'ın okuduğu '' Dadaş Olduk'' şiiri katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı. Halk Müziği sanatçısı Semra Algül Oflas ve sunucu-şair Ensar Demir'in düet yapması katılımcılar tarafından çok beğenildi. Daha sonra sahne alan halk müziği sanatçıları; Semra Algül Oflaz, Taşkın Altuner, İrfan Savaşçı, Eniz Acar ve Hamza Aktürk birbirlerinden güzel eserler seslendirerek katılımcılara unutulmaz bir gün yaşattılar. Halayların çekildiği ve toy havasında gerçekleştirilen etkinlikte katılımcılar mutluluklarını vakıf başkanı ve yönetimiyle paylaşıp emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Dadaş, Erzurum, Şehit gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir