Reklamlar

Battal Kanbay

Battal Kanbay

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Battal Kanbay kimdir? Malatyalı olup 1980 yılında Malatya'nın Pütürge ilçesinde doğdu. Kanbay ilkokulu Tepehan Şükan Köyü’nde, ortaokulu Pütürge Yibo’da tamamladı. Lise eğitimini ise  Malatya Fatih Lisesi’nde okumuştur. Battal Kanbay, Üniversiteyi Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tamamlamıştır. Evli ve 2 kızı olan Kanbay çok iyi derecede İngilizce ve Farsça bilmektedir. 

Tümünü Göster

Londra'nın en seçkin okullarında 2 yıl eğitim almıştır. Battal Kanbay yurda dönerek aynı zamanda çeşitli illerde 11 yıl öğretmenlik yapmıştır. Başarılı bir öğretmenlik hayatından sonra yönetici kadrosuna geçmiştir. Battal Kanbay daha sonra okul müdürlüğü, il milli eğitim müdür yardımcılığı ve Milli Eğitim Bakanlığında daire başkanlığı yapmıştır. Kendisini bir Malatya sevdalısı olarak tanıtan Müdür Kanbay Malatyaspor sevgisinin fanatiklik seviyesinde olduğunu ifade etmektedir.

Yurt içinde yurt dışında yaptığı bütün görevlerde Malatyaspor bayrağını ve atkısını yanında götürdüğünü belirtmektedir. Kanbay Malatya sevgisinin sadece Malatyaspor ile sınırlı kalmadığını ifade etmektedir. Aynı zamanda İstanbul'da bulunan Malatya Sivil Toplum Kuruluşlarında fiili olarak görev yaptığını belirtilmiştir.

İstanbul Sultangazi Milli Eğitim Şube Müdürü iken 12 Eylül 2020 tarihinde Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmıştı. Battal Kanbay son olarak, Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı oldu.

Battal Kanbay'dan Son Haberler